VÍCE: Nával na parádním derby: prohru Prostějova se Sigmou viděly čtyři tisíce diváků!

„Cítím se výborně a jsem rád, že potvrzuji svou formu," pochvaloval si Doležal, který byl v Prostějově u dvou branek. Vytáhlý forvard nejdříve v první půli připravil gól Heinzovi a ve druhém poločase, za stavu 1:1, vstřelil postupový gól.

Splnili jste povinnost a postoupil přes nepříjemného soupeře. Jak jste zápas viděl?
Začali jsme dobře a dali rychlý gól. Ale jak už se stává naší tradicí, nechali jsme se uspokojit a zkušené mužstvo, jako je Prostějov, toho využilo. Bylo to zbytečné. Kdybychom přidali druhý třetí gól, bylo by po zápase. Týmy ze třetí ligy, když ucítí šanci, jsou nepříjemné. Druhý poločas jsme začali inkasovaným gólem, ale naštěstí jsme hned skórovali. Soupeř pak odpadl a my to dohráli.

Myslíte si, že Prostějov ke konci nemohl fyzicky?
Ano, myslím, že už fyzicky odpadli, protože jak do prvního tak i do druhého poločasu hodně vlétli a pak jim ty síly chyběly. My jsme pak přidali třetí a čtvrtý gól a bylo rozhodnuto.

Rozhodující gól zápasu jste vystřelil právě vy. Věděl jste dopředu, jak budete samostatný únik řešit?
Nejdřív jsem nevěděl, ale poté, co jsem si posunul míč, jsem se podíval na gólmana a on si hlídal přední tyč. Takže jsem mu to dal na zadní a naštěstí to vyšlo. Byl to důležitý gól.

Gól jste mohl dát už v první půli, kdy jste se také ocitl sám před gólmanem.
Tu šanci jsem řešil strašně rychle. Chtěl jsem to hned vystřelit, ale gólman se stačil posunout a balon vykopnout. Ke konci půle jsem měl ještě jednu šanci, kde jsem to měl asi zaseknout a dávat to na zadní, ale bohužel jsem se rozhodl jinak.

Zatím se vám daří produktivitu z přípravy přenést i soutěžních zápasů. Jak se v úvodu sezony cítíte?
Cítím se výborně. Jsem rád, že dostávám šanci. Je tady hodně útočníků, Ordoš, Hubník, Schulmeister, takže jsem rád, že potvrzuji svou formu a snad to tak bude pokračovat.