FOTO a REPORT ze zápasu SIGMA vs. BANÍK ZDE

„Bylo to s velkým štěstím, ale spadlo to tam. Byl jsem hodně překvapený, že míč skončil v bráně,“ oddechl si Tomeček, jenž mohl přidat i další branky, když dvakrát v pokutovém území vycvičil soupeřova obránce.

I přes vstřelený gól a několik povedených akcí nebyl mladý záložník se svým výkonem úplně spokojený.

„Jsem rád, že jsem dal gól, ale výkon nebyl optimální. Bylo na mě vidět, že nemám zápasové tempo,“ řekl dvacetiletý záložník, který se v zimě vrátil z hostování v Brně.

Skóre jste otevřel trochu šťastnou hlavičkou. Překvapilo vás, že míč skončil v bráně?
Ano, byl jsem hodně překvapený. Viděl jsem, že to Martin Hála jednou zasekl, ten obránce mu přeběhl, tak jsem věděl, že přijde centr, a vletěl jsem do té díry, co tam vznikla. Bylo to s velkým štěstím, ale spadlo to tam.

Poté jste předvedl ještě dvě další povedené akce. Ke gólu chybělo jen málo.
Párkrát jsem se tam dostal. Jednou mi chyběl kousek, když jsem to tam píchl bodlem a snažil to pod gólmanem nějak dostat do brány. Při té druhé šanci jsem střílel pravou nohou, ale už to bylo z úhlu a to je vždy těžké.

Jak celkově hodnotíte svůj výkon?
Tak úplně spokojený nejsem. Jsem rád, že jsem dal gól, ale výkon nebyl optimální. Bylo na mně vidět, že nemám zápasové tempo. Delší dobu jsem teď netrénoval a nevydržel jsem běhat celý zápas. V šedesáté minutě jsem dostal křeče a řekl jsem si o střídání.

Sigma hrála v hodně kombinované sestavě. Bylo to znát?
Tak bylo to spíš bojovné utkání, ale vyhráli jsme. V odvetě bude ještě o co hrát.

Nebýt inkasovaného gólu, mohli jste mít pro odvetu takřka ideální výsledek. Nebyl ten gól zbytečný?
Čekal jsem, že po druhém gólu trochu podržíme balón a že to bude už jenom takové dohrávání. Pak tam ale přišel dobrý centr a už se gólu asi nedalo zabránit.

Myslíte, že jste si gólem řekl o základní sestavu i pro ligu?
Tak gól určitě neuškodí. Já hraju nejlépe, jak umím, a buď to stačí, nebo ne. Ale teď, když hrajeme o záchranu, tak moc nejde někomu dávat nějaké šance. Hraje se jenom na výsledek a nehledí se doprava doleva. Když se daří, tak se daří a hraje jedenáct lidí a nic se nemění.

ČTĚTE TAKÉ: Manévry kvůli stovce Baníkovců, Olomoucí prošli bez problémů

Ondřej Kašlik