Třetí Šultesův gól v letošním ročníku Gambrinus ligy převážil misky vah definitivně na olomouckou stranu. Sigma udeřila během minuty už podruhé a plány Zbrojovky na bodový export se začaly hroutit.

Na čtyřiadvacetiletém útočníkovi byly střelecký apetit i pořádná porce sebevědomí vidět od začátku zápasu.

Několikrát se rozhodl vzít na sebe odpovědnost, přestože mohl přihrávat výhodněji postavenému spoluhráči. A nebyl sám. I na Šultesových útočných komplicích bylo znát, jak moc si po vydařeném vstupu do sezony věří.

„Trenér to tak po nás chce. Několikrát jsme ty situace asi mohli řešit spíš přihrávkou. Asi jsme to občas brali na sebe až moc. Ale vyhráli jsme 3:0, máme šestnáct bodů, takže rozhodně můžeme být spokojení,“ říkal objev loňské ligové soutěže po utkání.

Po prvním poločase ovšem nic nenasvědčovalo tomu, že by Hanáci měli znovu dodržet tradici nové sezony a vyhrát o tři branky. Nedá se říct, že by se Sigma trápila, ale gólových příležitostí příliš neměla.

„Už jsem na to asi někdy odpovídal. Letos to tak doma nejspíš budeme hrát. První poločas soupeře uvaříme, a když potom dáme první gól, tak už se nám hraje líp,“ vysvětlil Šultes.

Situaci Olomouckým ztížilo v neděli také vážné zranění kapitána Radima Kučery, který si zlomil lýtkovou kost a do konce podzimu bude chybět.

„Je to smutné. Bylo jasné, že to nebude krátkodobé zranění, proto jsme si v poločase říkali, že hrajeme i za Kuču,“ prozradil Šultes.

Více než sedm tisíc diváků v ochozech si poprvé užilo gólovou radost hned z kraje druhého dějství. Tomáš Hořava přelstil obranu Zbrojovky obloučkem a Jakub Petr předložil míč před prázdnou branku Michalu Hubníkovi.

Ovace ještě neutichly a už tu byl se svým příspěvkem Šultes.

„Tomáš mi to posunul do strany a já jsem hned věděl, že budu střílet na kříž. Zaplať pánbůh to tam spadlo,“ vykládal spokojeně autor druhé olomoucké branky a chválil svého asistenta.

„Hořa je fotbalista, kterých je v české lize málo. Vlastně zařídil oba dva góly. A když už potom vedete 2:0, tak se hraje dobře,“ řekl Šultes.

Sám mohl přidat i druhou branku, když spolu s Janem Navrátilem jednoduchou narážečkou vyšachoval brněnskou obranu. Místo razantní střely ale přišlo jen promáchnutí, po kterém střelec i nahrávač ukryli hlavu v dlaních. Krásná akce si gólovou tečku zasloužila.

„Čekal jsem, že mi to Navrc vrátí, ale dal mi to tak šikovně, že jsem tam ty nohy prostě neposkládal. To bylo celé,“ pousmál se Šultes.

Mrzet ho totiž promarněná šance v žádném případě nemusela.