„Doteď jsem si myslel, že mám levou nohu jen na opírání. A nyní jsem dal levačkou dva góly za tři zápasy,“ usmíval se střelec krásné branky. „Ještě se na ten gól musím znovu podívat,“ pokyvoval spokojeně hlavou.

Jak se výstavní trefa zrodila?
Soustředil jsem se na to, abych to trefil na zadní tyč. Naštěstí jsem to nepřekopl.

Pak šel soupeř do oslabení. Plšek si míč stavěl na penaltový bod. Mysleli jste si, že rozhodčí odpískal pokutový kop?
Nejdřív jo. Přišlo mi, že rozhodčí běžel a ukazoval na puntík. Ale i Venca Pilař říkal, že ten faul byl asi mimo pokutové území.


V čem vás Kajrat nejvíc zlobil?
Vepředu mají kvalitu. Když získali balon, tak okamžitě hráli nahoru, kde měli šikovné a rychlé hráče. Přišla ale úplně zbytečná červená karta, která s námi trošku zamávala. To by se asi nemělo stávat. Síly se bohužel vyrovnaly, do té doby bylo na hřišti možná jen jedno mužstvo. Oni pak ucítili šanci, že by mohli snížit. Gól by pro ně velmi důležitý, ale naštěstí se jim to nepovedlo.

Chytli jste začátek zápasu. Nebyli jste z pohárového zápasu vůbec nervózní?
V prvních minutách jsme na ně vlétli, pak nám pomohl první gól. Nakonec jsme to zvládli 2:0 a myslím, že to je dobrý výsledek do odvety. Je to přesně to, co jsme chtěli. Když budeme v odvetě zodpovědně bránit a povede se nám třeba nějaký brejk, tak budeme mít hodně velkou šanci postoupit.

Zvolíte čistě defenzivní taktiku?
Nebudeme hrát zanďoura. Zkusíme na ně zase vletět. Kvalitní presink platí asi na každého.

Jak se vám hrálo na Aršavina, největší hvězdu soupeře?
Dopředu asi líp než dozadu (směje se). On dopředu sílu pořád má, ale dozadu se mu moc nechtělo.