Mladý útočník nastoupil na jaře dvakrát v základní sestavě, pokaždé dokázal skórovat, ale ani jednou se nemohl radovat z bodového zisku.

Před týdnem v Jablonci Rolinc srovnával na 1:1, ale soupeř vzápětí znovu strhl vedení na svou stranu. Nyní proti Plzni poslal svůj tým do vedení, ale Sigma ve druhé půli opět o všechny body přišla.

„Strašný pocit. Doufám, že v dalších zápasech už budou mé góly znamenat body," věří smutný střelec, který se na Hanou vrátil z podzimního hostování v Ostravě.

Podruhé v řadě jste skóroval, ale opět jste prohráli. Jsou to pro vás hořké góly?
Strašný pocit. Dal jsem dvakrát po sobě gól a nic to neznamená.

V první půli to vypadalo, že jste se na Plzeň skvěle připravili. Jak jste studovali jejich hru?
Chtěli jsme na ně od začátku nalézt. Nenechat je rozehrávat, aby kopali dlouhé balony. To jsme plnili až do druhého poločasu, kdy jsme odpadli.

V čem byl rozdíl mezi oběma poločasy?
V prvním poločase jsme měli vysunutý presink a nenechali jsme je moc hrát. Ve druhém poločase už to bylo hodně špatné.

Nebyli jste ve druhé půli zbytečně pasivní?
Myslím, že nám došly síly a už jsme nebyli aktivní. Plzeň toho využila a je to zase na nic. Vedli jsme 1:0, ale pak jsme dostali zbytečný gól. Bavili jsme se o tom, že nesmíme dostat gól ze zadní tyče a borec je tam pak úplně sám.

V 9. minutě jste proměnil svůj nájezd z úhlu. Věděl jste hned, co uděláte?
Jo, věděl jsem od začátku. Chtěl jsem to dávat na přední tyč, pak jsem se podíval na gólmana, jestli tam má místo a poslal jsem to tam. Sedlo mi to pěkně.

Na sestupujícího už máte náskok jen tři body. Budou to teď velké nervy?
Každý zápas teď pro nás bude strašně těžký. Budeme se muset rvát.

V posledních dvou zápasech jste nastoupil v základu. Zlepšila se vaše pozice v týmu?
Doufám, že budu nastupovat i v dalších zápasech a dám už nějaké góly, které budou znamenat body.

Hráli jste na dva klasické útočníky s Depetrisem. Vyhovuje vám to?
Mě to tak vyhovuje. Je to lepší, než tam být sám. To je pro útočníka strašně těžké.

Autor: Ondřej Kašlík