„Lehce mi to po skórování problesklo hlavou. Na víc nebyl čas. Potřebovali jsme vyhrát zápas,“ popsal svůj historický zápis do střelecké listiny Vlček.

Jeho branka znamenala vyrovnání a začala i obrat. Anderlecht vyhrál 3:1 a v tabulce drží druhé místo za vedoucím Lutychem. Gratulace mohl přijímat až v kabině.

„Spoluhráči i vedení klubu vědělo, že na stou branku čekám. Sledují to tu. Stejně jako vědí, že Danovi Zítkovi zbývá do sta nul už jen dvě čistá konta,“ připomněl svého zraněného parťáka.

Právě s českými spoluhráči si chtěl v neděli vyjít na drobnou oslavu. „Honza Polák nemohl. Tak jsme vzali s Danem rodiny na oběd, nic velkého. To si schovám až na léto do rodného Divišova. Tam už stovku určitě zapili v sobotu,“ smál se klubový cestovatel.

Považte. Na vstupenku mezi střelecké legendy „musel“ projít šestici klubů: Bohemians Praha, České Budějovice, Olomouc, Dynamo Moskva, Slavii a Anderlecht.

„Každá branka byla pro mě těžká. Ten počet jsem mohl mít už dávno. Akorát že na jeden gól potřebuji pět šancí,“ připomněl svou slabinu. „Ale věřil jsem, že na čísle 99 nezůstanu,“ dodal se smíchem.

Sto gólů Standy Vlčka

Bohemians Praha - 6 branek
České Budějovice -2 branky
Olomouc - 42 branek
Dynamo Moskva - 2 branky
Slavia Praha - 38 branek
Anderlecht - 10 branek