Stoper Aleš Škerle nezasáhl jen do zápasu v Příbrami, jinak odehrál plnou porci, tedy 1260 minut během čtrnácti utkání. V pondělí dovedl jako kapitán Hanácký expres k drtivé výhře nad lídrem tabulky z Teplic.

Olomouc porazila v posledních dvou zápasech dva severočeské ambiciózní týmy shodně o čtyři branky. Před reprezentační pauzou zdevastovala Liberec pod Ještědem 4:0, v posledním kole dostaly pěkný ranec Teplice, které na Hané prohrály 2:6.

„Já doufám, že příště to odnese Ostrava, a že na tyhle výsledky navážeme i v jarní části. Chtěli bychom zahájit stíhací jízdu na přední příčky,“ plánuje sedmadvacetiletý zadák Škerle.

Sigma v posledních pěti kolech nastřílela neuvěřitelných 19 branek a nad tím kroutí hlavou i odchovanec třebíčského fotbalu, který už v české nejvyšší soutěži odehrál 118 utkání.

„Co k tomu říct … padá nám to tam. Snažíme se hrát dopředu za každého stavu, což je dobře a zatím nám to přináší jenom úspěch,“ snaží se přece jen přijít věci na kloub.

Ofezivní síla Hanáků v poslední době působí tak nebezpečně, že Sigma vyběhne na trávník a svému soupeři dá jednoduše víc gólů než on ji.

„Zase tak jednoduché to ale není. Soupeře nějak musíme přehrát a ty šance si vytvořit. To se nám teď daří, osvědčila se nám zejména taktika na tři útočníky,“ všímá si Škerle.

Z oněch tří forvardů pak vynikají zejména Michal Ordoš a Pavel Šultes, kteří z oněch devatenácti branek nastříleli jedenáct.

„Ti dva řádí jako černá ruka. Já doufám, že jim to takhle půjde i na jaře,“ věří.

Proti Teplicím dal dvě branky i jeho souputník ze stoperské dvojice Pavel Dreksa. Teprve dvacetiletý mladíček tak potvrdil svoji parádní formu, která jej vynesla až do kádru české jednadvacítky.

„Já jsem se ho ptal, jestli si do ničeho náhodou nešlápl,“ rozesměje se Škerle. „Asi na tu jednadvacítku bude muset jezdit častěji.“

Přestože Olomouc doma dvakrát inkasovala a Teplice se dokázaly dvakrát dotáhnout na rozdíl jediné branky, ofenzivu Hanáků to nezbrzdilo. Naopak.

„Škoda, že jsme dostali dva góly. Ale nevzdali jsme to, i když Teplice dotahovaly. Pořád jsme se snažili hrát dopředu, to žádný soupeř nemůže vydržet,“ myslí si Škerle.

Ten zároveň odmítá, že by se na teplické hře nějakým způsobem projevily zdravotní problémy, které Severočechy během týdne sužovaly.

„Já si myslím, že když jsme viděli soupisku, bylo jasné, že poskládali kvalitní mančaft. Ta viróza na jejich výkon neměla vůbec žádný vliv,“ říká rázně.

„Jestli se na to budou vymlouvat, to je jejich věc. Ale podle mě hrály na každé straně hodně silné sestavy,“ doplňuje.

Jelikož měl v zápase na ruce kapitánskou pásku, byl to právě on, kdo za Sigmu gratuloval legendárnímu olomouckému trenérovi Karlu Brücknerovi k jeho sedmdesátinám. Tribuny Klekí Petru odměnily potleskem vestoje, stejným způsobem se loučily po devadesáti minutách s hráči Olomouce.

„Asi ho pozveme i na další domácí zápasy,“ usmívá se Škerle.