I jeho přičiněním Hanáci v nedělním zápase 10. kola české nejvyšší soutěže v Českých Budějovicích neinkasovali gól ze spousty standardních situací, které domácí z větší části daroval mdle pískající rozhodčí Libor Kovařík.

I přesto nakonec jela Sigma domů s bodem za remízu 1:1. „Když rozhodčí píská tak úzkostlivě, tak musíme hrát v defenzivě opatrněji,“ říká Martin Komárek.

Rozhovor

Bod z Budějovic je pro Sigmu dobrý, nebo je to málo, když jste téměř celý zápas vedli?
Je to bod z venku, takže je to plusový bod. Ale myslím, že když jsme jedna nula tak dlouho vedli, tak už jsme to měli udržet. Zvlášť, když jsme dostali vyrovnávací gól pár minut před koncem po takové hloupé situaci. Měli jsme to uhrát na tři body a určitě bychom byli spokojenější.

A navíc gól jste dostali hodně zajímavý, pomezní napřed mával ofsajd, ale pak se nechal hlavním umluvit.
Vzniklo to po situaci, kdy byl míč rozhodčího. My jsme to nakopli dopředu, brankář soupeře to poslal zpátky, pak se domácí dostali k odraženému míči, vystřelili a byl z toho po teči gól. Pomezní zvedl praporek, že tam byli hráči. Ale co jsme slyšel, tak hlavní říkal, že to tečoval náš hráč, takže ofsajd to nebyl.

Tomu jste mohli předejít a přidat Budějovicím druhou branku.
Určitě. Už jenom proto, že Budějovice otevřely hru. My jsme hráli zbytečně ukvapeně. Rychle jsme se zbavovali balonu, přechod do útoku byl kostrbatější a horší než v prvním poločase. To jsme hráli prvních třicet minut super. Ale pak jsme přestali hrát, Budějovice nás začaly tlačit dlouhými nákopy, měly spoustu standardek, bylo to hodně nepříjemné.

Těch standardek měli domácí skutečně hodně. Rozhodčí vám pískal nějak neobvykle mnoho faulů. Mohla to být jakási daň za to, že proti domácím odpískal penaltu?
To nevím, jestli to byla daň. Ale když rozhodčí píská takhle úzkostlivě, tak se s tím prostě musíme vyrovnat a hrát v defenzivě více opatrněji.