Po přímém kopu nohou, a zařídil Olomouci bod za remízu 1:1 vMostě. Minutu před koncem. Byl to jeho 12.ligový gól. Zkádru Sigmy jsou lepšími střelci jen útočníci Hubník (16 branek) a Hartig (15). „Před zápasem jsme ho vyzývali, že už by mohl dát po standardce gól,“ řekl trenér Sigmy Martin Pulpit.

Hráč, který byl loni touto dobou na odpis, trenér Vlastmil Petržela ho ztýmu vyřadil, nastupoval na jaře jen za béčko ve druhé lize. Teď Martin brankou oslavil 100.zápas vGambrinus lize. „Mám radost, že jsem se konečně trefil,“ říká Hudec, který měl před sezonou odejít na hostování do druholigového Slovácka. Nakonec zůstal.

Rozhovor

Kdy jste dal naposledy gól nohou?

Jé, já už si nepamatuju, kdy jsem dal vůbec gól. Jsem moc rád, že jsem ho dal vMostě. Přál jsem si to, zaplať pánbůh, že jsme odvezli alespoňbod.

Čekal jste, že se kvám míč dostane?

Soustředil jsem se na balon. Viděl jsem, že letí docela dlouze a předposlední hráč na něj nedosáhne. Snažil jsem se před něj dostat. Bylo to skoro vpádu, ale trefil jsemse.

Proč Sigma nehrála nic směrem dopředu?

Nevím. Momentálně se nám nedaří vůbec vpředu udržet balony. Ikdyž druhý poločas byl otrošku lepší než první, úplně obráceně, něž doma sBohemkou. Ale získali jsme bod a ten se počítá.

Jak to, že zápasy proti Mostu nebývají moc hezké?

Těžko říct. Domácí určitě také chtěli vyhrát, my jsme potřebovali naplno bodovat. Nepodařilo se, teď se musíme připravit na Spartu.

To bude složité, Sparta má celkem formu. Ale asi byste měli vyhrát, když jste teď dvakrát za sebou jen remizovali?

Remíz máme hodně. Nic to pro nás neřeší, hlavně vdomácím prostředí. Musíme jít, jak se říká, zápas od zápasu. Teď je na řadě Sparta a to utkání potřebujeme vyhrát.