Hněvotín přijel do Šternberka ve značně oslabené sestavě a ke střídání měl připraveného pouze jednoho hráče.

Fotbalisté Šternberka potvrzovali roli papírového favorita a behěm zápasu si vytvářeli více šancí než hosté. Převahu přetavil Šternberk v gól těsně před koncem poločasu. Hosté při svém autovém vhazování chybovali a Šternberk se dostal do protiútoku, který gólově zakončil útočník Tomáš Hlaváček.

I po změně stran předváděli lepší výkon domácí, nicméně druhý gól utkání padl těsně před koncem na opačné straně, když z druhé šance Hněvotína v utkání skóroval se štěstím Adam Novotný.

Hostující trenér Ivo Lošťák byl s výsledkem spokojený. „Už do druhé zápasu jsme šli bez některých hráčů základní sestavy a ještě před zápasem jsme se dozvěděli, že nemůže hrát Šrom, takže jsme museli řešit složitou situaci. Nakonec jsme to výsledkově zvládli, i když ta hra z naší strany byla víceméně takový boj. Dostali jsme hloupý gól, ale se štěstím jsme v závěru vyrovnali," hodnotil kouč Hněvotína.

Tento tým v následujícím kole přivítá na domácím hřišti osmé Dolany. To Šternberk bude cestovat na půdu SK SULKO Zábřeh, které se nachází na jedenácté pozici.

FK Šternberk – FC Hněvotín 1:1 (1:0)

Branky: 44. Hlaváček – 87. Novotný. Rozhodčí: Podhajský – Bartuněk, Habermann. ŽK: Kobylík D., Kobylík P. Diváků: 320.

Šternberk: Studený – Smrček, Novosad, Coufal, Kuba – Tomanec, Toman, Dušek, Vinkler (80. Lukášek) – Hlaváček, Zifčák. Trenér: Jaromír Lukášek.

Hněvotín: Běhalík – Lakomý, Pagáč, Šulc, Lošťák –Kryl, Kobylík P., Kobylík D., Šenkyřík –Stropek (80. Samek), Novotný. Trenér: Ivo Lošťák.