„Chlapcům nemám co vytknout. Výkon odvedli dobrý. Dokonce bych se nebál říct nejlepší v sezoně. Jenže jsme nedokázali dát gól. Trefovali jsme tyče i břevna. Mnohokrát nás vychytal gólman, ale dnes to bylo prostě zakleté," vykládal po utkání trenér Šternberku Milan Schmidt.

Jeho mužstvo posílil oproti předchozím zápasům ještě levý obránce Jakub Smrček z HFK Olomouc. „Myslím, že náš kádr je teď velmi kvalitní. Proti Kralicím jsme to i prokázali, jen jsme měli neskutečnou smůlu. Něco takového jsem dlouho neviděl," konstatoval Schmidt.

Podobně hodnotil duel i kouč Kralic Ivo Gottwald. „Šternberk hrál opravdu dobře a měl hodně šancí. Žádnou ale neproměnil. Zároveň taky ale dělal chyby v obraně a my jsme jich dokázali využít," řekl.

Jako první se prosadil v 53. minutě defenzivní záložník Neoral, který napálil míč po rohovém kopu z voleje a zastavit ho dokázala až síť ve šternberské brance.

Druhá trefa na sebe nenechala dlouho čekat. Už za šest minut postupoval sám na branku Lehký. Brankář Pobeška dokázal míč vyrazit. K neštěstí domácích ovšem jen do dobíhajícího spoluhráče, který si nechtěně vstřelil vlastní branku.

„A možná to pro domácí mohlo skončit ještě hůř, protože jsme měli další šance. V těchto chvílích to bylo pro Šternberk na knockout," mínil Gottwald.

Útočník Jaroslav Lehký ale další sólo neproměnil. Brankáře sice tentokrát obešel, ale kvůli podklouznutí pak opuštěnou branku těsně minul.

Šternberk tedy spřádal plány na obrat. Jenže v cestě mu pokaždé stál brankář Ondřej Běhalík."Před zápasem mi říkal, že cítí stoupající formu. A na hřišti to pak ukázal. Předvedl skutečně nadstandardní výkon," pochválil ještě jednou „muže zápasu" kralický trenér Gottvald.

FK Šternberk – FC Kralice na Hané 0:2 (0:0)

Branky: 53. Neoral, 59. vlastní. Rozhodčí: Motal – Jelínek, Lizna. ŽK: Hlaváček – Vitásek, Hlačík, Valtr, Répal. Diváků: 140.

Šternberk: Pobeška – Novosad, Tomanec, Kymlička, Smrček – Vinkler, Kuba, Hlaváček, Coufal – Zifčák, Jurečka. Trenér: Milan Schmidt.

Kralice: Běhalík – Novotný, Hlačík, Martinka, Vitásek (60. Répal) – Neoral, Dočkal – Valtr, Nečas, Dostál (89. Troneček) – Lehký (85. Šín). Trenér: Ivo Gottwald.