Kozlovice přitom neměly úplně špatný vstup do zápasu. „Za stavu 0:0 jsme měli dvě dobré šance. Navrátil trefil tyč a pak šel ještě sám na brankářem, ale bohužel nedal," říkal smutný trenér hostů Tomáš Martinek.

Důležitý první gól dal tedy šest minut před přestávkou domácí Jurečka, když po standardní situaci hlavou lehce změnil směr míče.

Šternberk pak mohl dál spoléhat na taktiku, se kterou šel do zápasu. „Věděli jsme, že soupeř je kombinačně silný a že s ním nemůžeme hrát otevřenou hru. Proto jsme se snažili hrát víc zezadu a chodit do brejků. To se nám nakonec i vyplatilo," řekl trenér Šternberku Oldřich Sklenář.

Po přestávce jeho svěřenci přidali ještě dvě branky. V 65. minutě využil přečíslení Hlaváč a po kličce v pokutovém území uklidil balon přesně k tyči. Pět minut před koncem pak razítko na vítězství Šternberku přidal Coufal.

Ten pak toužil ještě po jedné brance. V 90. minutě byl faulován v pokutovém území a sám se postavil k penaltě. Brankář Kozlovic Kadlec mu ji ovšem chytil.

„Kadlec nastoupil na poslední chvíli, protože při rozcvičce se zranil Mánek. Na gólech ale nenesl žádnou vinu. Nám se zápas vůbec nevydařil. Chtěli jsme hrát jako doma, agresivně a dopředu. Místo toho jsme ale prakticky neběhali. A nebyli jsme schopní prosadit se proti zhuštěné domácí obraně," vysvětloval příčiny nezdaru Martinek.

„Útočili jsme často do plných. Za stavu 1:0 jsme začali riskovat, posunuli jsme obránce to útoku a hráli jen na tři beky. Nakonec to nevyšlo," dodal kouč Kozlovic.

Ve Šternberku jsou naopak spokojení. „Taktika nám vyšla do puntíku. Nepustili jsme Kozlovice do hry, měli jsme víc vyložených šancí. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," uvedl trenér Sklenář.

FK Šternberk – FK Kozlovice 3:0 (1:0)

Branky: 39. Jurečka, 65. Hlaváč, 85. Coufal. Rozhodčí: Kašpar – Kopecký, Lizna.

Šternberk: Studený – M. Frieb (90. T. Frieb), Novosad, Kymlička, Tomanec – Hlaváček, Sklenář, Mudrák, Jurečka (80. Vinkler), Coufal – Hlaváč (72. Sláma). Trenér: Oldřich Sklenář.

Kozlovice: Kadlec – Střelec, Mich. Král, Mar. Král, Heger – Tomčík – Kaďorek, J. Dohnal, Stokláska (80. P. Řehák), Zbožínek – Navrátil (63. Zezula). Trenér: Tomáš Martinek.