Hosté, kteří se po čtyřech týdnech odkládání dočkali prvního zápasu jara, rozhodli o výhře v prvním poločase.

V hodnocení duelu se oba trenéři vzácně shodli a oba souhlasili s tím, že se jednalo spíš o remízový zápas.

První půle patřila hostům, druhá domácím. Branka ale padla jediná. Ve 27. minutě odcentroval Koplík, který už předtím trefil tyč šternberské branky, našel Chudu a ten, i když to ještě nevěděl rozhodl o výhře svého mužstva.

„V prvním poločase jsme nechávali soupeři až příliš mnoho prostoru ke kombinaci. Špatně jsme hráče Želatovic doráželi a oni nám pak chodili do brejkových situací. V prvním poločase byli lepší," prohlásil po zápase trenér Šternberka Oldřich Sklenář.

Po přestávce už to byla jiná opera. Domácí přidali a vynutili si převahu.

„Bylo to jen o tom vstřelit gól, což se nám ale nepodařilo. I když šancí jsme měli dost. Želatovicím ale výborně zachytal brankář. Zkrátka pokaždé stál tam, kde měl," řekl Sklenář k šancím Hlaváčka či střídajícího Havlíka.

„Ve druhém poločase nás domácí opravdu tvrdě zavřeli na naší polovině a gól visel ve vzduchu. Musím pochválit brankáře Čecha i obranu. Zvlášť pak Tomáše Dostála, který k nám přišel z Přerova a byl to jeho první zápas v trochu vyšší soutěži. Pokud bude takhle pokračovat, tak pro nás bude velkým přínosem," řekl želatovický trenér Pavel Hošek.

„Protože jsme na jaře hráli vůbec poprvé a čtyřikrát nám zápas odložili, bylo těžké udržet hráče v koncentraci. Ale nakonec se to povedlo. První poločas nám vyšel, ale kdyby rozhodčí hned na začátku uznal domácím branku, asi by to bylo jiné," připustil.

Šternberští dostali míč do branky hned ve 3. minutě po dlouhém autu, sudí nakonec viděli faul na brankáře. „Byla to sporná situace. Drobný faul tam asi byl, ale měli jsme štěstí, že to rozhodčí odpískal," dodal Hošek.

FK Šternberk – FC Želatovice 0:1 (0:1)

Branka: 27. Chuda. Rozhodčí: Válek – Krobot, Hampl. ŽK: Novosad, Steklý – F. Němec, V. Němec, Mackovík, Dostál, Čech.

Šternberk – Vytřísal – Novosad, T. Frieb, Kymlička, Tomanec (80. Sklenář) – Vinkler (76. Hlaváč), Valtr, Mudrák, Steklý (68. Havlík) – Hlaváček, Jurečka. Trenér: Oldřich Sklenář.

Želatovice: Čech – Gřešák, Zehnálek, Dostál, Lecián (83. Calábek) – F. Němec, V. Němec, Jemelka, Matušík – Chuda (73. Mackovík), Koplík. Trenér: Pavel Hošek.