„Pro nás je to zlatý bod. Upřímně řečeno, Ústí tady dnes u nás ztratilo," přiznal Oldřich Sklenář, trenér Šternberku. „Hosté byli lepší, pohyblivější i přesnější v kombinaci. Našemu mužstvu se dnes nedařilo, ztráceli jsme hodně míčů a dostávali se kvůli tomu pod tlak," dodal Sklenář.

Jeho tým prohrával od 19. minuty, kdy Plesník našel z trestého kopu hlavu Škařupy, který zamířil neomylně.

Druhou branku přidalo Ústí po přestávce. K exekuci standardní situace se znovu postavil Plesník. Vytřísal dokázal jeho ránu pouze vyrazit na břevno a u dorážky byl jako první ústecký Patrik Sencovici.

Žoch pak ještě trefil tyč. Kdyby dal třetí branku, pravděpodobně by bylo rozhodnuto.

„Při obou standardkách jsme zaspali. Poprvé na přední tyči, podruhé při dorážce. Hosté nás potrestali. A mohli i víckrát. Kdybychom v závěru neměli štěstí, tak by u nás vyhráli," prohlásil sportovně domácí trenér.

Pro Ústí to jsou lichotivá slova, ovšem body nenahradí. „Byli jsme lepší po celý zápas, bohužel jsme ale proměnili pouze dvě šance. Do Šternberku jsme přijeli s mírnými obavami. Kombinací jsme ale dokázali domácí přehrát. Jen závěr jsme bohužel nezvládli, proto je výsledek takový, jaký je," litoval trenér Ústí Zdeněk Hoffmann.

Z pohledu Ústí zkáza započala dvanáct minut před koncem. Domácí Valtr zabojoval a skluzem protlačil míč ke Šrámkovi, který díky tomu mohl postupovat sám na brankáře a povedeným lobem dal Šternberku do závěru naději.

Pět minut před koncem pak nedorozumění v ústecké defenzivě využil kanonýr Vojtášek, a přestože měl míč na dlouhou nohu, dokázal vyrovnat.

„Byla to obrovská hrubka našeho brankáře," nabídl svůj pohled na situaci Hoffmann. „Celý zápas chytal spolehlivě, ale bohužel tento gól jde na jeho vrub. S tím se nedá nic dělat," řekl.

I přes ztracené vítězství však nebyl na svůj tým přehnaně tvrdý. „Když ne s výsledkem, tak alespoň s výkonem můžeme být spokojeni. Naše hra jde v posledních zápasech nahoru. Pokud takhle budeme pokračovat, bude to dobré. Fotbal je ale o chybách. My jsme je udělali, proto jsme nevyhráli," dodal Hoffmann na závěr.

FK Šternberk – Sokol Ústí 2:2 (0:1)

Branky: 78. Šrámek, 85. Vojtášek – 19. Škařupa, 58. P. Sencovici. Rozhodčí: Motal – Slabý, Žvátora.

Šternberk: Vytřísal – M. Frieb (48. Šrámek), Kymlička, Sklenář, Tomanec – Jurečka (46. Vinkler), Valtr, Mudrák, Steklý (46. Coufal) – Vojtášek, Hlaváček. Trenér: Oldřich Sklenář.

Ústí: Zeman – Juga (70. Palacký), Pančochář, Plesník, Smolka – Škařupa, Páleník, Skácel, Ševčík (24. P. Sencovici) – Žoch, Blažek. Trenér: Zdeněk Hoffmann.