Když se po hostování vrátil zpět do Sigmy, spousta fandů si říkala: Ten je jako Standa Vlček. Ale pak odešel na hostování do Jablonce, kde moc nehrál. Vrátil se a přišlo zranění.

Teď je Vojta znovu ve formě. Své neuvěřitelné zrychlení mnohokrát předváděl i v neděli proti Mladé Boleslavi.

„Cítím se dobře, mám se sebou dobrou přípravu,“ slibuje Štěpán další bleskové průniky po křídle.

V základní sestavě znovu hraje po pěkně dlouhé době. Před duely v Jablonci a proti Boleslavi hrál naposledy od první minuty v září 2007, ještě na hostování v Jablonci.

Zase jste v základní sestavě, takže můžete být celkem spokojený. Tedy až na ty výsledky.
No, tak určitě těch výsledků je škoda. Co se týče mě osobně, tak to jde dobře. Samozřejmě mi takové to napětí chybělo. Je to trošku něco jiného. Když jdete hrát za béčko, tak se pochopitelně snažíte hrát co nejlépe. Ale takové to ligové napětí, to tam chybí.

Čekal jste, že se tak rychle dostanete do základní sestavy?
To jsem určitě nečekal. Když jsem viděl, jak jsme v zimě posílili, tak jsem si říkal, že to bude pěkně těžké. Ale soustředil jsem se sám na sebe. Trenér mi dal šanci v Jablonci a pak i doma. Snad to tak bude častěji.

Jedinou vadou jsou ty výsledky. Zvlášť ten poslední.
Jasně. Protože jsme myslím hráli krásný fotbal. Takovou ofenzivní smršť dlouho nepamatuju. Že bychom hráli tak ofenzivě, měli jsme tolik šancí nebo rohů. Je to fakt škoda, že jsme nedali gól na tři nula.

K té ofenzivě jste přispěl i vy. Cítíte se už fyzicky dobře? Vypadá to, že ano. Pokaždé si pěkně podřadíte a obránce lehce předběhnete.
Mám za sebou celou zimní přípravu, odtrénoval jsem všechno. Předtím jsem navazoval po zranění, takže to nebylo ono. Hrál jsem hodně zápasů, cítím se určitě dobře.

Navíc herní styl, který chce trenér Psotka hrát, tedy s ostrými kraji, vám vyhovuje.
To mi určitě vyhovuje. Ještě je to pak lepší, když nastoupíme proti soupeři, který chce hrát. Třeba Boleslav chtěla, i když jich bylo o jednoho méně. Takže to bylo nahoru dolů a prostory tam byly volné.

Kouč Psotka říkal, že si s vámi musel vyjasnit jisté strategicko– taktické věci. Bylo toho hodně?
Bylo to také tím, že jsem minulý půlrok mnoho nenatrénoval a chyběl jsem hodně v nácvicích. Takže mi hodně chybělo i co se týče presinku. Že jsem si nebyl jistý a kolikrát v té rychlosti zapomněl nějaký prostor zavřít. Teď jsem byl na herním soustředění, odehrál hodně utkání v zimní přípravě, takže tohle se myslím už spravilo.

V neděli hraje Sigma doma proti Kladnu. To bude asi trošku jiný zápas než s Mladou Boleslaví.
Určitě. Viděl jsem, co hráli ve Zlíně, a byl to totální beton. Bude to o tom, jestli dáme rychlý gól. Oni pak budou muset trošku začít hrát a pak jim přidat druhý.

K tomu byste potřebovali šance ze hry proměňovat. Vy jste mohl proti Boleslavi také skórovat. Kdyby to byl jen jeden hráč, tak se to dá na něco svést. Ale to se týká všech členů týmu.
Nevím. Těžko říct. Kdyby to někdo věděl, tak to určitě udělá. Ale na tréninku na tom více pracujeme. Už se to začíná zlepšovat, i na trénincích padá více gólů. Všichni už si začínají více věřit, snad to bude lepší.

A trénujete i něco jiného než koncovku?
Ano. Ale tréninků na koncovku je určitě více.

Takže to teď v neděli přijde?
(smích) Takže to přijde.

Trenér Psotka také žehral na to, že spousta akcí po stranách nekončí dobrý centrem. To jste měl také trošku na starosti vy. Co chybí v těchto případech?
Je to o tom dohrávání. Ještě se nám nedaří všechny centry dohrát ideálně. Že jsme často trefovali prvního hráče, nebo byl centr nízký, nebo naopak hodně vysoký. Souvisí to i s tou pohodou. Věřím, že teď už to bude lepší. Proti Kladnu už musíme bezpodmínečně vyhrát.