Juniorka SK Sigma Olomouc jde do ligového jara s novým koučem. Po podzimu u týmu nahradil Jiřího Balcárka Augustin Chromý. Za prvního soupeře má béčko své vrstevníky z ostravského Baníku.

„Samozřejmě chceme v úvodním utkání jara stejně jako v každém zvítězit. Ovšem Baník B je na první zápas trošku nepříjemný soupeř. Stejně jako v našem případě je těžké odhadnout, v jakém složení nastoupí, koho pošle do hry,“ řekl Chromý.

V utkání, které se hraje na Andrově stadionu v neděli dopoledne, očekává slušný fotbal.

„Předpokládam, že by to mohlo být svižné a běhavé utkání,“ podotkl Chromý.

Áčko Sigmy hraje svůj mistrák v Brně ve stejný den, takže posílení juniorky nebude nijak výrazné.

„Pravděpodobně by za nás mohl nastoupit některý z mladých útočníků,“ uvedl Chromý.

Dva hráče svého týmu přepustil pro tentokrát do staršího dorostu, kam ještě věkem patří. Stoper Murin a záložník Navrátil pojedou pomoci svým spoluhráčům z podzimu v utkání proti Spartě.

„Je to zápas o první místo,“ vysvětlil Chromý. Kádr béčka je v kompletním složení, chybí jen dlouhodobě zraněný útočník Zdeněk Klesnil.

Uničov má na rozjezd jara rovněž nepříjemého soupeře. V neděli hraje doma proti Břeclavi.

„My se musíme soustředit sami na sebe a své výkony. Navíc proti silným soupeřům se nám dařilo. Takže věřím, že proti Břeclavi předvedeme koncentrovaný výkon, zápas zvládneme a tři body zůstanou v Uničově,“ řekl trenér Uničova Zdeněk Strouhal.

Program 17. kola

SO: 10.15: Frýdek-Místek – Slovácko B. 15.00: Kroměříž – Blansko.

NE: 10.15: SK Sigma Olomouc B – Baník B, Uničov – Břeclav. 10.30: Zlín B – Jihlava B. 15.00: Mutěnice – Hlučín, Znojmo – Brno B.
Utkání Zábřeh – Bystrc bylo odloženo.