A na závěr měsíce po reprezentační přestávce i ten nejtřaskavější mezi dosavadními lígovmi lídry Spartou a Plzní.

Důležité období čeká i olomouckou Sigmu. Pro olomouckého fanouška se na třetí měsíc v roce chystají hotové fotbalové žně.

Vrcholem bude 22. března kvalifikační utkání českých reprezentantů o postup na mistrovství světa 2014 s Dánskem.

Ještě předtím se ale na Andrově stadionu Sigma utká s Jihlavou (tuto sobotu) a hned týden nato s Baníkem Ostrava.

Ačkoliv po herní stránce jsou vidět na mužích trenéra Pivarníka jisté rezervy, výsledkově se jim vstup do jara povedl náramně.

Přestože i po vítězstvích nad Slavií a v Hradci Králové zůstali Hanáci na čtvrtém místě, dokázali umenšit ztrátu na vedoucí Plzeň o dva body a na nejbližšího soka v tabulce Jablonec dokonce o tři.

Doma dvakrát bušení do obrany

Teď je jen třeba pokračovat.

Dva domácí zápasy v řadě jsou ideální příležitostí nahnat body.

„Pokud chceme myslet na Evropu, tak ty domácí zápasy musíme zvládat. Víme, že to bude těžké. Na jaře už se to láme a psychický tlak je mnohem větší než na podzim," prohlásil už po úvodním jarním duelu se Slavií olomoucký brankář Zdeněk Zlámal.

Záložník Jan Navrátil, autor dvou krásných branek, které znamenaly výhru Sigmy v Hradci Králové, ho doplňuje:

„Bylo by skvělé, kdyby se nám povedlo oba dva domácí zápasy vyhrát, ale bude to těžké. Jak Jihlava, tak Baník budou hrát asi z defenzivy, což nám samozřejmě moc nevyhovuje."

Šest bodů by se Sigmě šiklo i kvůli důvodnému podezření, že konkurenti na čele budou v nejbližších týdnech ztrácet.

V některých případech jde dokonce o jistotu. Pražská Sparta hostí o víkendu Jablonec. A ve vzájemném zápase, jak známo, oba vyhrát nemohou.

Také Plzeň čeká v tomto kole pořádná šichta. Jedou na půdu Mladé Boleslavi, navíc s pohárovým zápasem proti Fenerbahce Istanbul v nohách.

Sigma může být druhá, nebo nabrat velkou ztrátu

A na konci března se první a druhý tým aktuální tabulky utkají spolu.

Na programu bude odveta za podzimní zápas, po němž povolili nervy majiteli Sparty Danielu Křetínskému a vyrazil za předsedou svazu Peltou se slavnou taškou.

„Na výsledky soupeřů se dívám, ale že bych to nějak zvlášť kvůli tabulce sledoval, to ne. Soustředíme se hlavně na sebe a bereme to popořadě jeden zápas za druhým. Ohlédneme se až na konci, na co to bude stačit," oprášil jednu z tradičních frází Jan Navrátil.

Po třech zbývajících březnových kolech může Sigma klidně poskočit na druhé místo, samozřejmě ale také nabrat fatální ztrátu.

Deník tipuje, že Sigma i po březnu zůstane čtvrtá, ale ztráta na čelo se znovu zmenší. Jak to vidíte vy?