Účastníky turnaje byla družstva hrající okresní i krajské soutěže v letních měsících. Vedle domácího Sokola Slavonín se v Kožušanech představili chlapci z TJ Haná Prostějov, Jiskry Rýmařov, Spartaku Hulín, Sokola Olšany, FK Chropyně, Sokola Chomoutov a ČSK Uherský Brod.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin po čtyřech, kde se utkaly systémem každý s každým. Následně se pokračovalo dalšími zápasy o celkové místění.

V semifinálových bojích o medailové pozice došlo hned na úvod k překvapení na úkor největšího favorita z Uherského Brodu. Hráči Rýmařova pár vteřin před koncem vstřelili vítězný gól na 2:1, který je posunul do finále.

Druhý zápas mezi domácím Slavonínem a Chomoutovem byl jednoznačnou záležitostí slavonínských, kteří zvítězili 7:0.

V boji o konečné 7 až 8. místo mezi Hulínem a Prostějovem došlo po remíze 3:3 na penaltový rozstřel a z něj vyšli vítězně v poměru 2:0 Prostějovští.

Další drama přineslo utkání o 5 až 6. místo, kde se střetly Olšany a Chropyně. Nakonec po výhře 1:0 si Olšanští zajistili celkové lepší umístění.

Zápas o 3. místo mezi překvapením celé akce, hráči Sokola Chomoutov a borci z Uherského Brodu přinesl bojovný fotbal, který nakonec skončil vítězstvím pro Chomutovské. Výsledek 1:0 v jejich prospěch znamenal historický úspěch benjamínků v podobě bronzových medailí.

Finále v podání Slavonína a Rýmařova vypadlo jako hra kočky s myší. Slavonínští bez vážnějších problémů zvítězili 4:1, celý turnaj s přehledem vyhráli a zakončili tak úspěšnou halovou část zimní přípravy.

Další atraktivní souboj se konal mezi dosavadním lídrem střelecké listiny Adrianem Revenkem z Chomoutova a slavonínským Jakubem Majzlíkem.Do posledního zápasu patřila cena borci z Chomoutova, ale slavonínský útočník dvěmi přesnými zásahy ve finále nakonec rozhodl o svém vítězství.

Došlo i na vyhlášení a ocenění individuálních cen. Brankářem byl zvolen Libor Polišenský z Chropyně, nejlepším hráčem Lukáš Nezval ze Slavonína a střelcem již zmiňovaný Jakub Majzlík.

Vítězné družstvo Slavonína
Vítězné družstvo ze Slavonína

Konečné pořadí turnaje "Pohár Aleše Opletala": 1. Sokol Slavonín, 2. TJ Jiskra Rýmařov, 3. Sokol Chomoutov, 4. ČSK Uherský Brod, 5. Sokol Olšany, 6. FK Chropyně, 7. TJ Haná Prostějov a 8. Spartak Hulín.

(bin)