Dobře si uvědomoval, že ve Znojmě si Sigma ještě více zkomplikovala své postavení v tabulce. Ač jsou Hanáci stále v polovině tabulky, mají už na patnácté sestupové místo náskok pouhé čtyři body.

„Jsem velice zklamaný, byl to od nás špatný výkon," kál se Navrátil i za spoluhráče.

„Dostali jsme hned v první minutě gól, což se nesmí stávat. Takový vstup byl katastrofální. Byla tam spoustu chyb v obraně, pouštěli jsme soupeře do šancí, a to nás zde stálo body," konstatoval olomoucký záložník.V 64­. minutě vyrovnával na 1:1.

„Jenže dlouho jsme se neradovali. Byla tam školácká chyba, Znojmo nás potrestalo a musím říct, že vyhrálo zaslouženě," připustil Navrátil.

Nepožitek: Byl jsem namotivovaný

Zcela opačné pocity než on si užívala olomoucká klika, která teď bojuje za Znojmo. Pod trenérem Leošem Kalvodou působí na jihu Moravy celkem pět hráčů, kteří jsou více či méně spojení se Sigmou.

„Cítil jsem se zvláštně. S olomouckými kluky jsem už několikrát absolvoval přípravu a vždy týden před ligou jsem šel pryč. Byl jsem proto namotivovaný," vykládal záložník Radim Nepožitek.

Přihrávkou Hrošovskému se podepsal pod vítězný gól Znojma. Před utkáním spoluhráčům slíbil za výhru jitrnicové hody.

„Na odměnu se velice těšíme," hlásil další kmenový hráč Sigmy Václav Vašíček.

„Bylo jasné, že jsme měli proti soupeři motivaci. Spoustu kluků z Olomouce známe," řekl.

„Dnes to byla vydřená výhra, ale řekl bych, že zasloužená. Potřebovali jsme se odlepit od spodních příček a to se nám povedlo," liboval si.

Spokojený byl i Martin Hudec, rodák ze Znojma, který byl u toho, když Sigma před pěti lety naposledy vybojovala evropské poháry.

„Jsme rádi, že jsme v azylu v Brně získali důležité tři body. Věříme, že doma před svými diváky budeme slavit záchranu. Jaro bude velice obtížné, ale je v našich silách tu ligu vybojovat," řekl Hudec.

Znojmo zakončí fotbalový podzim za týden v Teplicích. Sigma hraje doma s Duklou.