„Mám trochu pocit, že je nějak přebenešováno. Jsme rádi, že přišel, ale nestavme to tak, že bude spása,“ obrátil se na tiskové konferenci před jarní částí sezony na novináře.

Příchod zkušeného stopera byl ale vaše priorita, kterou se vám povedlo naplnit. S tím musíte být spokojen.
To ano. Chtěli jsme zkušeného hráče, jsme rádi, že je tady. Zaprvé ale musí nejdřív všechny ty věci, které od něj čekáme a které ukazoval v přípravě, potvrdit na hřišti. A za druhé obranná fáze je věcí celého mužstva. Nesmí to být jen o něm. V lize už v minulosti ukázal, že je to kvalitní hráč, ale přidat se musejí i ostatní. Nechme jej být a nedostávejme ho zbytečně pod tlak. Nechci se dostat do situace, kdy přijde nedejbože nějaké zaváhání a najednou budeme zase celou dobu číst, jak jsme si ho celou dobu chválili…

Tím, že Beneš přišel, máte na přestupovém trhu splněno?
Netajíme se, že bychom chtěli zvýšit konkurenci ve středu hřiště. Není to ale jednoduché. Hotovo tedy není, ale na druhou stranu ani neříkám, že určitě někdo přijde.

Trenér Sigmy Václav Jílek
Sigma na závěr přípravy prohrála s Japonci


Jak moc vás mrzí, že Kamil Vacek dal nakonec přednost Bohemians?
Kolem Vacka od nás zase tak velká aktivita nebyla. Dostali jsme tip, něco jsme vysondovali, ale když pak byly kolem nějaké komentáře, tak jsme to ukončili.

Co od jara očekáváte?
Že naše hra bude daleko bezpečnější vůči vlastní bráně a naopak, že budeme jako tým nebezpečnější pro soupeře (usmívá se). Očekávám zkrátka, že budeme daleko lepší. Podzim se nepovedl, ale mužstvo má kvalitu.

Smlouvu jste prodloužili s Václavem Jemelkou. Jak složité to bylo?
S Václavem je krásné jednání. Sportovní stránku má postavenou na prvním místě. Veškeré ekonomické věci a jeho myšlení směřuje tímto směrem. Má to postavené tak, že je rád, že může hrát ligu a ví, že pokud hrát dobře, tak se může někam dostat. V hlavě nikam nespěchá. Je to skromný kluk, nevymýšlí. Respektuje sportovní vývoj, ve kterém je. Ví, že když půjde postupnými kroky, tak se může dostat ještě výše. Teď je tu do roku 2022, nemá výstupní klauzuli, není ničím limitovaný.

David Rozehnal
David Rozehnal: Věřím, že se vrátí stará dobrá Sigma


Mate nejlepší kádr za dobu vašeho působení?
To je těžké. Vždycky je to o tom, jak se vám daří. Takže si to myslím o kádru z minulé sezony. Loni jsme hráli nejlepší fotbal, dosáhli jsme úspěchu. Změn nemáme mnoho. Přivedli jsme hráče, které si můžeme dovolit. Kádr je tedy v podstatě stejný a výsledek je diametrálně odlišný. Taky je ale třeba vidět, že na podzim jsme byli zdravotně limitovaní. V minulé sezoně jsme neměli zranění, neměli jsme karty. Na podzim se nám to naopak sesypalo. Nechtěl bych tedy současný kádr znehodnotit proto, že se nám podzim nepovedl. Mužstvo je kvalitní, potřebujeme však, aby bylo zdravé. Nechci řešit náročný program, kdybychom drželi zdravotně a neměli jsme výpadky kvůli kartám, vypadalo by to jinak. O tom jsem přesvědčen.

Přesto teď na papíře vypadá tým zajímavě složený. Většina postů je zdvojená.
Jsem tady pět let a tři roky jsem se s tím trápil. Měli jsme tady starší hráče. Další jsme přiváděli proto, že jsme chtěli za každou cenu něco udělat. Ekonomická situace ale zároveň nebyla taková, abychom si mohli dovolit koupit tři hráče rovnou pro základní sestavu a stabilizovali to. Každý rok jsme museli osmi až deseti hráčům prodlužovat smlouvy. A nikdo nechtěl prodloužit o víc než rok kvůli sestupů, a tak dál. |Teď je to lepší v tom, že máme hráče pod smlouvami. Můžeme lépe uvažovat o tom, jestli by v létě mohl v případě zájmu někdo odejít. Taky máme hráče v nejlepším věku. Nemáme extra mladý tým. To se u nás často zaměňuje s tím, že jsou to odchovanci. Mužstvo je vyzrálé a pokud budeme zdraví, tak máme mančaft ve velmi dobré ligové kvalitě. Ale jestli je nejlepší, to si říct netroufnu.

VÍCE INFORMACÍ O SIGMĚ TĚSNĚ PŘED STARTEM JARA 
najdete ve ČTVRTEČNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU

Gólman Mory Branislav Konrád
Věrná opora Konrád: S rodinou jsme v Olomouci spokojení, tak proč odcházet