Brazilec v zimní přípravě zatím naskočil jen do čtyř z jedenácti přípravných utkání.

Fanoušci i vedení Sigmy předpokládali, že na herním soustředění v Turecku už se naplno zapojí do přípravy. I tam ale stihl třicetiletý defenzivní halv kvůli bolavé achilovce odehrát jen první zápas s Admirou Vídeň.

„Rozhodně ho potřebujeme. Všichni doufáme, že pro mistrovské utkání ho dáme dohromady,“ řekl po návratu z herního kempu trenér Sigmy Petr Uličný.

Jako alternativu si Hanáci vyhlédli ve spřátelené pražské Spartě Luboše Huška.

Odchovanec Jablonce se oficiálně kvůli rekonvalescenci po zranění nevešel do výběru pro soustředění rudých ve Španělsku. Podle informací serveru aktualne.cz odmítl nejprve angažmá ve Viktorii Žižkov a posléze i na Hané.

„Dnes to definitivně padlo. Má za cíl zahraničí a věří, že i z béčka Sparty se mu tam bude přestupovat lépe než z Olomouce,“ prozradil místopředseda představenstva Sigmy Olomouc Robert Runták.

Sigma o Huška stála už delší čas.

„Byl to jeden ze skupiny hráčů, které jsme chtěli jako kompenzaci za trenéra Jílka. Nemůžeme ho ale přesvědčovat za každou cenu. Naší prioritou je, aby za Sigmu hráli ti hráči, kteří za ni hrát chtějí,“ uvedl Runták.

Pro posílení jednoho z klíčových míst sestavy si tak v Olomouci budou muset najít někoho jiného. „Věřili jsme, že dopadne Hušek a v tom okamžiku budeme hotoví. Zdá se, že do toho budeme znovu muset šlápnout a zkusit něco vymyslet,“ přiznal Runták.

Ovšem prostor pro manévrování na přestupovém trhu se povážlivě zmenšuje. Do ligového restartu zbývá Sigmě jedenáct dní. Navrch hned v prvním kole narazí Sigma ve veledůležité záchranářské bitvě na České Budějovice.

„Momentálně je pro nás důležité to, jak na tom bude zdravotně Rossi. Získání jednoho záložníka by připadalo v úvahu i v tom případě, že by byl v pořádku, ale nebylo by to tak akutní,“ řekl Runták.

Srb Kněžević znovu ve hře?

Sigma na postu zkoušela v přípravě mladou dvojici Nepožitek – Pospíšil. A ani jeden z nich rozhodně nepropadl.

„Oba dva ukázali kvalitu,“ chválil je kouč Uličný několikrát během zimních měsíců.

„Našim mladým hráčům věříme. Od Pospíšila si hodně slibujeme, na druhou stranu je mu dvacet let, a asi to nemůžeme všechno vsadit na něj,“ míní Runták.

„V případě, že bychom s Rossim opravdu nemohli pro jaro počítat, tak bychom to museli řešit,“ dodal.

„Musí to ale být hráč, který je dostatečně ověřený, u nějž není žádná pochybnost o kvalitě a je do základní sestavy. Nemá cenu brát někoho na základě referencí do širšího kádru.“

Do hry by tak znovu mohl vstoupit srbský fotbalista Srdja Kněžević z Legie Varšava, který je kromě stopera schopný zastat i místo ve středu pole.

„Ta varianta je stále otevřená. Je pravda, že toho jsme sice hrát neviděli. Na druhou stranu, jeho osobní historie je poměrně úctyhodná. Odehrál spoustu těžkých zápasů za Partizan Bělehrad a je v Legii Varšava. Je to něco jiného, než když vezmete na základě doporučení na zkoušku někoho z Afriky,“ řekl Runták.