„Nevím no, Obecně ztracené body, protože doma chceme vyhrávat. Ale zase vzhledem k průběhu to byl asi zasloužený bod,“ prohlásil kouč olomouckých fotbalistů Zdeněk Psotka.

V prvním poločase totiž jeho mužstvo Spartě nestačilo. Olomoucká snaha směrem dopředu byla hodně stereotypní a Pražané toho s chutí využívali. Sigma nakonec mohla být ráda, že Sparťané se v koncovce trápí podobně jako ona.

„V prvním poločase jsme byli lepší. Naplnili jsme to, s čím jsme sem přijeli. Chtěli jsme hrát aktivně, zodpovědně. Vytvářeli jsme si šance, ale bohužel jsme vstřelili jen jednu branku, i když jsme měli další šance,“ konstatoval po utkání hlavní trenér Sparty Jozef Chovanec.

Trenér Psotka pojmenoval příčinu toho, proč se Sigmě v úvodu nedařilo jasně:

„Ne, Sparta nám nedělala problémy, ale my sami jsme si je dělali. Ztráceli jsme zbytečně míče uprostřed hřiště. Pasivními a nepřesnými přihrávkami, v době kdy jsme měli otevřené postavení a takovým celkovým předržováním míčů. Do třicáté minuty jsme jim přímo nabízeli možnosti,“ láteřil šéf olomoucké lavičky.

„Věděli jsme, že Sparta má hru založenou na získávání míčů ve středu hřiště, kde má řadu vyspělých hráčů a odtud se to snaží okamžitě hrát dopředu na Wilfrieda. My jsme neměli hrát tak, abychom jim to umožnili,“ láteřil.

Po přestávce se obraz hry radikálně změnil.

„Už během prvního poločasu jsme se na to snažili reagovat, ale bohužel ne všichni hráči to slyšeli. Takže o přestávce jsme si zopakovali, co chceme hrát a druhý poločas byl úplně jiný,“ souhlasil Psotka.

„Přestali jsme jim dávat příležitost k té jejich brejkové hře.Věděli, že Sparta nemá žádný postupný útok, že hraje jen na brejky a na standardky, co se týče útočné fáze,“ vysvětlil Psotka.

„Polevili jsme a soupeř nás přetlačil ve středním pásmu. Tam, kde jsme byli silní v prvním poločase, tak tam jsme prakticky nevyhráli jediný osobní souboj. To co v první půli fungovalo: pohyb, dobrá spolupráce Kadlece s Bonym, přihrávky do hrotů do náběhu, to tam chybělo,“ poznamenal Chovanec.

I proto se Sigmě nakonec podařilo Ordošem vyrovnat. Na vítězství si ale Hanáci musejí ještě počkat. Naposledy se z něj radovali před šesti zápasy v Evropské lize doma s Aberdeenem.

Ve čtvrtek bude mít Sigma možnost zrušit kletbu v domácím poháru v Brně – Líšní.