V kádru je tak momentálně celkem třicet fotbalistů. K nim se připojil ještě bývalý hráč Sigmy David Kobylík, momentálně hráč druholigového rakouského Hartbergu.

Naopak stále ještě chyběla zatím největší posila Sigmy – útočník Michal Ordoš.

Nejlepší ligový střelec ze sezony 2009/2010 ještě vyřizoval v Rakousku nezbytné formality a zpátky do modré a bílé by se měl obléct ve středu.

Do odletu na herní soustředění do Turecka 30. ledna bude seznam užší o sedm až osm jmen.

„Před Tureckem by mělo letět dvaadvacet až třiadvacet hráčů,“ prozradil při zahájení přípravy sportovní manažer Sigmy Jan Gottvald.

Runták: Tomáše nejsme nuceni prodávat

Ve středu také budou pokračovat jednání o dalších změnách v kádru. Do hanácké metropole znovu dorazí delegace pražské Sparty, jejíž generální sportovní manažer velmi stojí o talentovaného Tomáše Přikryla.

Jeden z nejlepších hráčů letního mistrovství Evropy devatenáctek v Rumunsku a autor tří branek stříbrného českého týmu na turnaji by podle všeho mohl ještě v zimní přestávce následovat cestu asistenta trenéra Václava Jílka, který už včera při zahájení přípravy Sparty seděl vedle prvního trenéra Martina Haška ve sparťanských barvách.

„Tomáše absolutně nejsme nuceni prodávat, ale nabídka tu je a budeme o ní jednat. Situace je taková, že zástupci Sparty přijedou do Olomouce jednat zítra (ve středu – pozn. red.),“ řekl místopředseda představenstva Sigmy Robert Runták, který podotkl, že první nabídka Sparty, která momentálně leží na stole, je však pro Sigmu neakceptovatelná.

„Ale domluvit se dá vždycky. Když jsme jednali o trenéru Jílkovi, tak Sparta i my jsme byli konstruktivní a nakonec jsme se dohodli. Ale znovu opakuji, že nejsme nijak nuceni Tomáše Přikryla prodávat,“ poznamenal Runták.

Gottvald chce Grajciara

Sigma se zatím se Spartou rozchází v podmínkách přestupu.

„Je to vždy jednak o nějaké pevné částce, ale také o dalších složkách přestupu. My si chceme v každém případě ponechat podíl na případném dalším Tomášově přestupu, protože velmi věříme v jeho budoucnost,“ tvrdí Runták.

Připustil také, že zájem Sparty o Přikryla dává Sigmě také možnost vylepšit si vyjednávací pozici v případě příchodu dalšího hráče ze Sparty.

„Pan Gottvald má poměrně jasnou představu o tom, koho z kádru Sparty by chtěl. Není tajemstvím, že je to Peter Grajciar. Záleží na Spartě a panu Hřebíkovi, jak si vyhodnotí, které hráče pro jaro nutně potřebuje a které nám budou ochotni uvolnit,“ řekl Runták.

Posilovna a pak umělka

Po pondělním seznamovacím tréninku, čekají svěřence trenéra Petra Uličného do konce týdne každý den dvě tréninkové fáze – jedna v posilovně či terénu, druhá na hřišti s umělou trávou.

V sobotu pak v Brně sehrají Hanáci první dva přípravné zápasy. Obhajobu prvenství v zimní Tipsport lize zahájí zápasy se Znojmem (v 10 hodin) a Zlatými Moravci (ve 12 hodin).

Kádr Sigmy:

Brankáři: Martin Šustr, Petr Drobisz, Zdeněk Zlámal, Tomáš Lovásik, Martin Blaha, Michal Bárta.

Obránci: Radim Kučera, Aleš Škerle, Pavel Dreksa, Václav Koutný, Ondřej Murin, Martin Hála, Tomáš Janotka, Michal Vepřek.

Záložníci: Daniel Rossi, Lukáš Bajer, Tomáš Hořava, Jakub Podaný, Martin Šindelář, Martin Pospíšil, Radim Nepožitek, Václav Tomeček, Petr Vavřík.

Útočníci: Adam Varadi, Jan Schulmeister, Marek Heinz, Tomáš Přikryl, Jan Navrátil, Zdeněk Klesnil, Michal Ordoš, Václav Vašíček.