Nejen že neodehrál ani poločas, ale navíc jeho tým po porážce 0:1 nepřipsal do prvoligové tabulky ani bod.

Úvodní třetina zápasu proti Spartě se Hanákům příliš nepovedla, z čehož pramenilo střídání Tomáše Přikryla za Janotku.

„Trenér se mnou asi nebyl spokojený, proto mě střídal. Jeho krok respektuji a nemůžu s tím nic dělat,“ řekl po zápase Janotka, který ale přiznal, že brzké střídání pro něj bylo velkým zklamáním.

„Nějakou nahrávku jsem tam zkazil, to se ale stává. Jinak jsem se na hřišti necítil nějak špatně,“ komentoval Janotka svůj výkon.

„Pro celý náš tým bylo těch prvních patnáct minut takových nervózních, zbytečně hektických a ustrašených. Trenér se rozhodl, že to nějak oživí a že tam dá někoho jiného,“ vysvětloval devětadvaceti­letý bek.

Trenér Olomouce Zdeněk Psotka po zápase uvedl, že chtěl na hřiště poslat rychlejšího fotbalistu.

„Byla tam dobrá práce Krejčího, který je velmi dobře rychlostně vybaven, takže my jsme tam dali ještě rychlejšího hráče Tomáše Přikryla, který jejich celou levou stranu eliminoval,“ vysvětlil Psotka.

Rozhodující gól zápasu přišel už ve 13. minutě z kopačky sparťana Kadlece.

„Z naší standardní situace jsme dostali gól. My se na tu standardku chystáme, víme jak ji máme zahrát a potom to dopadne takhle. Z naší výhody je nevýhoda a je to gól, který rozhodne utkání,“ kroutil hlavou Janotka.

„Sparta toho směrem dopředu víc neukázala, gól dala z této ojedinělé akce. Potom vás to mrzí dvojnásob,“ přiznal.

Sigma měla ve druhém poločase míč častěji na kopačkách, do velkých šancí se ale nedostávala.

„My jsme se po tom úvodu oklepali a začali mít nadvládu nad balonem a na hřišti. Sparta zalezla do obranného bloku a do ničeho se už nepouštěla. My jsme tam ale těžko hledali nějakou mezírku a když už jsme ji našli, tak jsme to nedokázali dovést k dobrému konci,“ viděl z lavičky Janotka.

„Adam Varadi tam měl šanci, myslím si, že tam ještě byla jasná penalta. Rozhodčí by museli být slepí, aby to neviděli,“ naznačil Janotka, jak se olomoučtí fotbalisté dívali na výkon rozhodčího Jecha a jeho asistentů. V olomoucké kabině se pak mísilo zklamání z vlastního výkonu s pocitem ukřivdění.