„V obou zápasech jsme byli po všech stánkách horší. O síle Sparty jsme všichni dobře věděli. Věděli jsme v jakém je laufu. Chtěli jsme se na ni připravit a aspoň ji potrápit. Sparta ovšem byla dopředu výborná. Měli jsme štěstí, že jsme už v první půli neprohrávali větším rozdílem," musel po utkání uznat Šindelář.

Po pohárové prohře 2:4 slibovali Hanáci zlepšení v osobních soubojích, to se však podle Šindeláře nestalo. „Chtěli jsme přidat v agresivitě, ale ne hrát nějak zákeřně, abychom se zbytečně nevykartovali. Chtěli jsme být blíže v osobních soubojích, ale stále jsme od hráčů byli daleko," zlobil se Šindelář, který zároveň smeknul před hrou Sparty.

„Abych byl upřímný, hra, kterou Sparta teď předvádí, je úplně někde jinde než my," sklidil olomoucký obránce soupeři kompliment.

„My se sice snažíme hrát fotbal, ale zatím se nám to daří proti relativně slabším soupeřům. Když přijde těžší soupeř, tak nejsme schopni pořádně podržet balon, uhrát nějakou kombinaci nebo dostat soupeře pod tlak," prohlásil Šindelář.

Mladý obránce Sigmy ovšem odmítá, že by Sigmě v zápasech proti Spartě chybělo sebevědomí.

„Nemyslím si, že bychom se Sparty nějak zalekli. Sparta má jméno a každý chtěl ukázat, že máme na to s ní něco uhrát. Spíš nás to nabudilo. Hrát proti Spartě je svátek, není to každý den," domnívá se Šindelář, jenž zatím na jaře nechyběl na hřišti ani minutu.

Po vydařeném vstupu do jarní části nyní Sigma v lize dvakrát prohrála a ze hry o titul je zřejmě venku.

„Možná mi za to pak v kabině vynadají, ale mluvit o titulu, když je deset kol do konce, nemá smysl. Nemáme takový manšaft, abychom vyhlašovali něco dopředu," myslí si Šindelář.

„My musíme jít zápas od zápasu a podle toho se zařídit. Teď musíme udržet třetí místo, abychom se dostali do pohárů. Je potřeba se poučit z chyb uhrát co nejvíce bodů," uzavřel dvaadvacetiletý stoper.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK