Tomáši, jak se před duelem na Letné cítíte? Mají se sparťané obávat, že se vám zápas povede tak jako na podzim, kdy jste byl k nezastavení?

Nechci to zakřiknout, ale samozřejmě se na to všichni 
v Plzni poctivě připravujeme. Čekáme těžký zápas, ale doufám, že se šťastným koncem pro nás. Děláme pro to všechno, abychom odjeli s dobrou náladou.

Z pozice nestranného pozorovatele je asi dobře, že jste ještě před zápasem na Spartě ztratili body s Mladou Boleslaví a na Letné to bude přímý souboj o titul. Souhlasíte?

Ten zápas by měl asi náboj, i kdyby tam byl větší bodový rozdíl, ale teď je to všechno 
o to víc vyhecované. Pro diváky je to asi dobře. Body jsme ztratili, ale to už je pryč. Na to už jsem zapomněl. Tohle je zápas, který hodně napoví, kdo získá titul. Bude to napínavé pro hráče i pro diváky. Asi je to ku prospěchu věci. Bude to dobrý zápas s dobrou kulisou.

Máte rád tyto vypjaté zápasy? Na podzim to tak totiž vypadalo.

Nemůžu machrovat, že bych si v tom liboval. Je těžké se na takový zápas připravit psychicky, ale když se člověk dostane do dobrého rozpoložení, srovná si to v hlavě, zvládne odhodit ten tlak 
a očekávání, tak potom se mu hraje dobře a takové zápasy si užívá. Já doufám, že tohle bude jeden z nich.

Co říkáte na to, že zápas budou řídit španělští rozhodčí? Probíral jste to se spoluhráči?

Že bychom to v šatně probírali, to ne. Ale zaregistroval jsem to, samozřejmě. Já to vítám. Předejde se spekulacím. Nebude se rozebírat výkon rozhodčího. Chybu může udělat, ale pokud ji udělá Španěl, tak snad nikdo nebude pochybovat, že je nestranný. Spousta hráčů navíc má tendence 
s rozhodčími mluvit a vytvářet na ně tlak. Oni to pak taky mají složité. Pro ten zápas by to mělo být jen dobře.