Dvakrát šel sám na brankáře, jednou dorážel do prázdné branky, ale gól nedal. O ten se musel postarat obránce Michal Vepřek.

„Potřeboval jsem ho trochu zviditelnit. Aby už všichni pochopili, že je to super hráč," říkal Schulmeister s nadhledem i úlevou v hlase.

Přiznejte se, bylo vám úzko kvůli těm dvěma šancím, když se Sparta v závěru hnala zoufale do útoku?
Trochu horko mi bylo. Ale celou dobu jsem věřil, že to nakonec zvládneme. Samozřejmě mě ty šance mrzí. Na druhou stranu, potřeboval jsem trochu zviditelnit Sanku (Michal Vepřek – pozn. red.). Nikdo mu tady pořád nevěří a nevidí to, co v něm je. Chtěl jsem, aby to ukázal, aby už všichni pochopili, že je to super hráč.

Přemýšlel jste už nad těmi situacemi?
Jasně, že jsem nad tím přemýšlel. Ale když se to nakonec zvládne, tak je to o hodně jiné, než kdyby ten zápas dopadl špatně. U té první šance jsem si hned v momentě, kdy mi to Pamič vykopl z brankové čáry, uvědomil, že jsem to třeba mohl ještě zaseknout. Ale to už je samozřejmě pozdě. Mohl jsem to asi vyřešit líp. Ale tak třeba příště.

První střelu vám Vaclík vyrazil na tyč, nebo to šlo rovnou?
Já nevím, ještě jsem to vlastně ani neviděl na videu. Ze zápasu si nevybavuju, jestli to tečoval. Ale už poprvé jsem si myslel, že je to gól, a pak jsem dorážel znova do prázdné brány. Pamiče, který tam skočil, jsem vůbec neviděl.

Co ta druhá příležitost, kdy jste obral soupeře o míč a běžel sám na bránu?
Viděl jsem ještě, že vlevo se mnou běží Ordži (Michal Ordoš – pozn. red.). Myslel jsem si, že jdeme na brankáře sami dva. Ale vyplul tam ještě Brabec, o kterém jsem nevěděl. Zkřižoval mě, takže jsem pak střílel už pod tlakem. Netrefil jsem bránu, což je samozřejmě taky špatně.

Nakonec to dobře dopadlo, takže vzpomínky budou jen ty dobré.
Jasně. Strašně jsem se na to těšil. Pak jsem si to i užil a teď jsme všichni šťastní.

Fanouškům všichni moc děkujeme

Sparta si oproti vám vytvořila daleko míň šancí. Vyhráli jste zaslouženě. Čím to podle vás bylo?
Nevím, čím to bylo. Asi jsme byli líp nachystaní. Možná jsme víc chtěli. Všichni jsme se dokázali namotivovat a povedlo se nám na tom hřišti nechat opravdu všechno. Možná hrálo roli to, že je to Sparta a pro ně je pohár „jen" pohár. Pro nás to byla historická šance a podle toho jsme k tomu přistoupili. A možná proto máme ten pohár my.

Podobně to možná brali i fanoušci. Olomouckých bylo na stadionu víc. Překvapilo vás to?
Překvapilo. Před zápasem jsem věděl, že o finále je velký zájem a že chtějí do Plzně jet. Celá kabina jim za to moc děkuje, protože byli fantastičtí. Po celý zápas fandili a byli hodně slyšet.

Jak proběhly oslavy? Kdo je režíroval?
Každý chvilku tahal pilku. Bylo to super, ale samozřejmě víme, že v neděli je zápas. Po sezoně bude příležitost si to ještě jednou užít.

Poslední krok asi nebudete chtít i kvůli pokračování oslav moc odkládat, že?
Říká se, že ten poslední krok je nejtěžší. Hrajeme doma, tak doufám, že přijde hodně fanoušků a nám se povede ten krok udělat. A pak můžeme pokračovat v oslavách.

VIDEO - Modrobílá euforie v Plzni