„Dnes to bylo o prvním gólu, který jsme bohužel nedali,“ litoval olomoucký Tomáš Janotka, který se sám dostal do jedné z největších šancí Sigmy. „Chtěl jsem gólmana přehodit a už jsem zvedal ruce, protože jsem si myslel, že je to gól,“ popisoval devětadvacetiletý obránce svoji nadějnou střelu, která skončila těsně nad břevnem.

Fotbal se hraje na góly. Proto jste se nemohli radovat z výhry?

Bylo to o prvním gólu, který jsme bohužel nedali. Šancí jsme tam měli dost, hlavně v prvním poločase jsme měli minimálně tři stoprocentní, ale nedali jsme je a i když jsme se ve druhém poločase snažili tlačit do obrany Slovácka, tak nám to už tolik nešlo. Soupeř hrozil z brejků a z toho jednoho dal gól na 0:1. V závěru už jenom zatloukli hřebíček do rakve v 90. minutě druhým gólem.

V lize jste druhý zápas v řadě nedali gól, vrátilo se střelecké trápení?

Já bych v tom velký problém nehledal. Jednou to tam padne a podruhé ne. Pozitivní je, že se do šancí dostáváme a máme jich plno. Musíme dál věřit, že to protrhneme.

Vy jste měl v prvním poločase jednu z největších šancí, která volala po gólu.

To je pravda, měl jsem stoprocentní šanci. Dostal jsem křižně míč přes vápno, Urbánek podklouzl a já jsem viděl, že gólman Filipko vyběhl. Chtěl jsem jej přehodit a už jsem zvedal ruce, protože jsem si myslel, že je to gól. Ale bohužel to šlo tak dvacet centimetrů nad břevno.

Ve druhém poločase jste se už do šancí příliš nedostávali. V čem byl problém?

Nevím, asi nám chyběl klid před vápnem. Pár centrů se nám nepovedlo a nemohli jsme se dostat přes jejich zahuštěnou obranu. Chybělo nám více klidu a taky lepší řešení situací.

Trenér ve druhém poločase reagoval střídáním tři útočníků. Velký efekt to ale nepřineslo.

Hráči, kteří tam přišli, byli živější a čerstvější. Zápasů je teď hodně, takže je logické, že trenér bude točit sestavu a hráče bude měnit.

Bitva o ligový bronz je porážkou se Slováckem prohraná?

Na Jablonec už ztrácíme hodně bodů, ale je jisté, že se v tabulce budeme chtít umístit co nejvýš. Jestli skončíte čtvrtí, nebo osmí je velký rozdíl. Je jasné, že se budeme stoprocentně soustředit na pohár, protože tam je hodně co získat.

Může vám porážka se Slováckem nabourat psychiku před pohárem na Slavii, který hrajete už ve čtvrtek?

Slavia je i přes problémy, které má, v neskutečném laufu. Je vidět, že se semkli a na ty věci nemyslí. My se musíme hned od pondělka soustředit na Slavii, dobře zregenerovat a pozitivně myslet na pohár. Bude to určitě dvojzápas sezony.

Z tohoto pohledu nemusí prohra se Slováckem až tolik bolet?

Pokud by nás takový výsledek potkal ve čtvrtek, tak by nás to mrzelo mnohem víc. Určitě nás ale každá porážka mrzí, zvlášť na domácím hřišti. Nikomu nebudeme chtít rozdávat body, i když se teď budeme soustředit na pohár.

Zápas doprovázela nezvykle bouřlivá atmosféra, kterou z části tvořili i hostující fanoušci. Jak se vám v ní hrálo?

Bylo vidět, že to bylo derby a přijelo jich hodně. Je dobře, že jak naši, tak hostující fanoušci udělali atmosféru, která je mnohem lepší.