Čtvrtfinále Evropské ligy, titul a výhra v MOL Cupu. Pražská Slavia si mohla jen těžko představit lepší sezonu.

„Kdybychom vyhráli Evropskou ligu, bylo by to hezčí,“ zářil štěstím Tomáš Souček, motor Slavie, který proměněnou penaltou ve 37. minutě rozhodl o zisku druhé trofeje pro sešívané.

Co s ním bude dál? V Evropě už má jeho jméno víc než slušný zvuk. „Zahrát si se Slavií Ligu mistrů by pro mě bylo nejvíc,“ naznačuje.

Postavil jste se znovu k penaltě a opět jste uspěl. Jak to děláte?
Potřeboval bych to zaťukat, aby to pokračovalo. Teď to byla složitá penalta, protože to bylo pod kotlem Baníku. Počkal jsem si ale na pohyb gólmana, pak jsem to naštěstí umístil na druhou stranu. Jsem rád, že jsem mohl týmu takhle pomoct.

Váš gól byl zároveň i vítězný. Cítíte se jako hrdina?
To nechci říkat. Jsem vždycky rád, když můžu týmu pomoct. Jsem rád, že jsem to dal, ale pak vstřelil gól i Maso (Lukáš Masopust, pozn. red.) a pomohl úplně stejně. Uklidnil nás. Celý tým si zaslouží obdiv. To, co jsme dokázali – od Evropské ligy, naši ligu až MOL Cup – to je něco úžasného. Zapíše se to do dějin.

Hodí se k vaší sezoně přívlastek „dokonalá“?
Vždycky to může být lepší. Kdybychom Evropskou ligu vyhráli, bylo by to ještě hezčí. Ale musíme být nohama na zemi. Máme double, je to skvělá sezona. V Evropě se nám podařily úžasné věci. Teď se musíme soustředit na další rok. První cíl je postup do Ligy mistrů.

Budete chtít být u toho?
Bojovat o Ligu mistrů je samozřejmě obrovská čest. Teď jsem ve Slavii, a dokud tady budu, tak tady budu. Jít se Slavií do Ligy mistrů by pro mě bylo nejvíc. Ještě ale není nic vyřízené, tak uvidíme, co bude další sezonu.

Máte vy osobně vůbec motivaci dokázat v tuzemsku ještě něco víc?
Tahle sezona je sen i pro mě. Jak týmově, tak osobně. Vždycky se to dá zlepšit, ale užívám si to. Chci být zároveň i skromný. Zlepšovat se dál, aby to pořád gradovalo. Na tuhle sezonu ale každopádně určitě nikdy nezapomenu.

Máte v kapse sice dvě trofeje, jenže ani jednu jste kvůli nahuštěnému programu nemohli pořádně slavit. Nevadí vám to?
Jsme rozumní, jsme profíci. Ukočírovali jsme to, ve vlaku jsme si v neděli cestou do Prahy dali pár piv, což jsme měli svolené. Teď to bude podobné, znovu jedeme společně vlakem. Pak se budeme soustředit na neděli. Potom bude zasloužený odpočinek, pak si to užijeme naplno všichni.