Výzva však nepomohla, první Sigma totiž s druhou Lipovou pouze remizovala a její náskok na čele tabulky tak zůstává tříbodový.

„V žádném případě bod nebereme, chtěli jsme pouze tři. Kluci jsou z toho špatní," přiznal domácí kouč Lubomír Skopalík. Cenná remíza ze hřiště lídra naopak potěšila hosty. „Jsme spokojení, protože jsme si vědomi síly domácího týmu, a všichni jsme odvedli stoprocentní práci," hodnotil hrající trenér Pavel Růžička.

První minuty utkání přitom patřily právě Lutínu, kanonýr Los však mířil nad a akrobatický pokus stopera Skopalíka po signálu z přímého kopu vyškrábl brankář Vybíhal.

„V půlce jsme to hecovali, ale tentokrát nám to teda vůbec nesedlo. Odešla nám záloha a od toho se odvíjel celý zápas. Nedovedli jsme si nahrát, zbytečně jsme nakopávali balony a z toho útočníci nic nevytěžili. Bylo to špatné," mrzelo trenéra Skopalíka.

Tomu se však povedlo střídání, když po hodině hry nahradil nevýrazného Bartla Wanke.

Střídající žolík měl na noze branku hned po pár vteřinách od svého nástupu, jeho pěkná střela přes hlavu však orazítkovala pouze tyč a o chvíli později pálil aktivní forvard těsně vedle.

„Oživili jsme to vepředu rychlým Wankem, ale z šancí se nic neurodilo. Bod je pro nás ztráta," opakoval Skopalík.

Se sezonou, která může být postupová, přitom logicky musí být lodivod Sigmy spokojen. Lutín nastřádal již 56 bodů a je nejlépe střílejícím a zároveň nejlépe bránícím celkem 1. A třídy. „Je vidět, že mančaft je posílen o kluky, kteří hráli divizi v Určicích. Kádr se dal pořádně do kupy a od toho se odvíjí, že de facto celý rok tu soutěž vedeme."

Půjde tedy suverénní mužstvo za postupem do krajského přeboru?

„Vůbec se o tom ještě nebavíme. Pokud si to kluci uhrají, tak mají slíbeno, že si potom vedení sedne a rozhodne se. Výbor se tomu nebrání, takže záleží pouze na hráčích, jestli budou chtít hrát nebo ne. Nicméně podle mého úsudku by měl tento stávající kádr na spodek krajského přeboru," uzavřel Lubomír Skopalík.

To jeho hostující kolega Pavel Růžička případný postup neřeší, byť Lipová zaostává za Lutínem o pouhé tři body a navíc má lepší vzájemný zápas.

Kvůli nedostačující mládeži jí totiž vyšší soutěž ani nemůže být povolena.

„Na postup nehrajeme, ale chceme, aby ta soutěž byla napínavá až do konce. A řeknu to na rovinu, přijeli jsme si pro bod. Je nás jedenáct a na konci sezony dáváme sestavu horko těžko dohromady. Jsme rádi, že se vůbec slezeme, hrají úplně všichni, musel jsem naskočit už třetí zápas i já," vysvětloval vyčerpaně, ale s úsměvem kouč a středopolař v jedné osobě.

Růžičkovi se zamlouvala i vyhecovaná atmosféra, o kterou se (navzdory vydatnému dešti v nedaleké Olomouci) v pěkném počasí postaraly tři stovky fanoušků.

„Bylo hodně lidí, je dobře, že fotbal táhne aspoň tady," uzavřel s odkazem na nejslabší domácí návštěvnost Lipové (69 diváků).

TJ Sigma Lutín – SK Lipová 0:0

Rozhodčí: Zaoral – Konečný, Pospíšil. ŽK: Vymazal, Los, Skopalík – Žilka, Liška, Petržela. Diváků: 300.

Lutín: T. Skoumal – Šnejdar, Bokůvka, Skopalík, Gallik (74. Korenný) – M. Skoumal (87. Chrást), Körner, Vymazal, Pluháček (61. Rec) – Los, Bartl (58. Wanke). Trenér: Lubomír Skopalík.

Lipová: R. Vybíhal – Jamrich, Barák, Novák, Macourek – M. Vybíhal, Růžička, Takáč (3. Ryšánek) – Liška, Petržela. Trenér: Pavel Růžička.