O vyrovnané klání, jak by se u soupeřů ze stejné soutěže čekalo a slušelo, se však nejednalo.

Olomoučtí fotbalisté Slezanům uštědřili debakl 5:0.

Trenér Sigmy Leoš Kalvoda tak mohl být po třetím přípravném zápase maximálně spokojen.

„Výsledek je až moc pěkný. Měli jsme tam ještě nějaké akce, které se daly dohrát gólem, ale Opavu jsme do žádné šance nepustili a toho si cením," prohlásil olomoucký lodivod.

Opava, která přijela bez Zdeňka Pospěcha a s Radimem Kučerou v roli asistenta trenéra, hrála důstojnější roli v prvním poločase, ale paradoxně inkasovala hned třikrát.

První olomoucký gól se zrodil po důrazném napadání opavské rozehry, míč se dostal na pravou stranu, kde měl Schulmeister dost místa i času nahrát Varadimu, který otevřel skóre utkání.

Deset minut před poločasem přišla druhá pohledná akce Sigmy okořeněná gólovou tečkou.

Schulmeister znovu hledal Varadiho, jenž se ale neukvapil a ještě nabídl míč Ordošovi, který v poklidu skóroval.

Třetí gól nabídl opavský gólman Godula Sigmě sám, protože nastřelil dotírajícího Varadiho, od kterého se míč dokutálel do sítě.

Jakub RolincVe druhém poločase měli olomoučtí fotbalisté místy až drtivou převahu.

Opava byla ráda, když se s balonem dostala na polovinu Sigmy. K ohrožení branky se Slezané vůbec nedostali.

Sigma navíc přidala ještě další dva góly a na obou měl zásluhu důrazný útočník Jakub Rolinc. Gól na 4:0 se zrodil po jeho dravém průniku do vápna, faulu opavského beka a penaltě, kterou proměnil Denis Cana.

O čtvrt hodinu později už Rolinc skóroval sám po dalším výletu před opavskou svatyni a uzavřel tak výsledek na konečných 5:0.

Kalvoda: Defenziva se zvedla

Trenér Kalvoda si po utkání pochvaloval spolehlivý výkon olomoucké obrany.

„Defenziva se už trošku zvedla, což je potřeba, protože minulou sezonu Sigma dostala šedesát branek. Takhle by to dál nešlo."

Podle olomouckého kouče zápas splnil svůj účel.

„Hráli jsme to na dvě poloviny a šlo hlavně o to, aby to kluci odmakali, což si myslím, že splnili a byly tam i dobré fotbalové akce," uvedl.

Mitroviče nechtějí, Canu ano

V základní sestavě Sigmy se v sobotu objevil stoper Filip Mitrovič, který však nepřesvědčil natolik, aby dodal další šanci.

„S Mitrovičem to ukončíme, určitě tady nebude. Není lepší než naši hráči," prohlásil Kalvoda.

Naopak blízko angažmá v Sigmě je další Černohorec Denis Cana.

„Chci, aby tady zůstal," potvrdil kouč Leoš Kalvoda.

K dalšímu přípravnému zápasu olomoučtí fotbalisté odcestují do zahraničí. V úterý nastoupí Sigma na půdě rakouského SV Horn.

„Je to druhá rakouská liga a už tam nebudu brát tolik hráčů. Pojede jedna skupina a další bude trénovat, aby už hráči měli větší zápasovou zátěž," doplnil trenér Leoš Kalvoda.

SK Sigma Olomouc – SFC Opava 5:0 (3:0)

Branky: 13. a 45. Varadi, 36. Ordoš, 52. Cana z pen., 68. Rolinc. Rozhodčí: Pochylý – Caletka, Lakomý. ŽK: Hála – Metelka, Hoza. Diváků: 300.

Sigma Olomouc: 1. poločas: Reichl – Hála, Mitrovič, Šindelář, Vepřek – Schulmeister, Ordoš, Cana, Houska, Varadi – Vašíček. 2. poločas: Blaha – Svozil, Dreksa, Škerle, Javůrek – P. Ševčík, Cana (64. Houska), Plšek, Petr, Falta – Rolinc. Trenér: Leoš Kalvoda.

Opava: Godula (46. Květon) – Vavřík (46. Matěj Hrabina), Metelka (46. Hoza), Horka, Čelůstka – Kuznik (46. Grussmann), Janetzký (46. Schneider) – Machálek (46. Jurečka), Kuzmanovič (46. Továrek), Schaffartzik (1. Němec) – Mrázek (46. Neubert). Trenér: Jan Baránek.