Že by fotbalisté onou mužstev servírovali na Srbské nějakou fotbalovou laskominu, to se říct určitě nedá. Větší vinu na tom ale nesla spíš domácí Zbrojovka. Jako domácí tým působila totiž Sigma, která měla daleko častěji míč na svých kopačkách. Domácí v podstatě jen vyčkávali na příležitost k rychlému brejku.

Po pár minutách sice zavzpomínal na lepší časy starý harcovník Dostálek a po sólu téměř přes půl hřiště dalekonosným projektilem prověřil připravenost brankáře Drobisze, jinak ale na trávníku kralovali hosté, byť ani zdaleka nepředváděli svůj nejlepší fotbal.

Aktivitou hýřil Doležal

Mrzet Hanáky mohla především neproměněná příležitost Doležala, který po Janotkově pasu přesprintoval brněnské stopery, špatně vyběhnuvšího Krbečka sice přeloboval, ale netrefil branku. „Šel jsem sám na gólmana, ale špatně jsem to trefil,“ zpytoval svědomí nejmladší z olomoucké útočné trojice. Šlo totiž o klíčový okamžik zápasu.

Doležal byl i nadále tím nejaktivnějším olomouckým fotbalistou. Z hranice šestnáctky střílel za první poločas hned třikrát, ale třetí jarní gól nepřidal.

Sigmě nepřinesl vedoucí branku ani výlet kapitána Kučery, který chladnokrevnou zpětnou přihrávkou našel Bajera, ten ovšem pálil z dobré pozice nad.

Pak dal o sobě znovu vědět nejzkušenější domácí fotbalista Richard Dostálek a pro Sigmu to mělo fatální následky. Po rohovém kopu Rýdela zůstal ve vápně tak sám, že měl dost času si míč ideálně připravit a střelou na bližší tyč překonat Drobisze, který se ovšem musel začervenat, protože rozhodně nešlo o nechytatelnou záležitost.

Sigma chtěla rychle kontrovat, ale Kučera vybojoval po souboji s brankářem Krbečkem jen roh.

I po přestávce pokračovala převaha Sigmy, ale stále spíš platonická. V aktivitě vynikal Tomáš Hořava, nejnebezpečnější byla pravděpodobně technická střela po šikovném zaseknutí, jenže jako spousta dalších olomouckých pokusů se nevešla mezi tyče.

Rýdel se trefil z přímáku

A tak znovu udeřilo Brno. Ačkoliv si domácí prakticky nevypracovali gólovou šanci. Vedli v 63. minutě o dvě branky. Parádní ranou z přímého kopu oslavil stý ligový start muž s výraznou olomouckou minulostí – Filip Rýdel.

Kombinace Sigmy od té chvíle pravidelně končila na vápně, kde Brněnští vystavěli neprostupný val. Pět minut před koncem se za hradby dostal Navrátil, ale Krbeček jeho ránu vyrazil, navíc pro domácí tak šťastně, že dobíhající Přikryl nemohl dorážet.

Ohlasy koučů

„V prvním poločase jsme prováhali spoustu šancí. Ve druhém jsme už dobývali zataženou obranu Brna. Nehrálo se nám do plných dobře a nedokázali jsme se prosadit,“ řekl kouč Zdeněk Psotka bezprostředně po utkání.

„Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři a od toho se odvíjela naše hra,“ vysvětlil urputnou brněnskou defenzivu asistent trenéra Večeři Petr Čuhel. „Věřili jsme, že se nám nějaké okénko naskytne a to se také stalo. Sigmu jsme ve druhém poločase do šance nepustili. Před zápasem se Spartou to pro nás snad bude impulz, abychom tam nejeli předem poraženi,“ doplnil Čuhel.

FC Zbrojovka Brno – SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 33: Dostálek, 63. Rýdel.
Rozhodčí: Damková – Jiřík, Handlíř. ŽK: Rýdel, Mitrovič. Diváků: 2872.
Zbrojovka: Krbeček – Husár, Simerský, Mitrovič, Hamouz – Borek, Dostálek, Rýdel, Borek – Došek (89. Šamánek), Rabušic (66. Folprecht), Kalabiška (77. Střeštík). Trenér: Karel Večeřa.
Sigma: Drobisz – Janotka, Škerle, Kučera, Vepřek (82. Petr) – Bajer (74. Přikryl), Rossi, Hořava – Šultes, Ordoš (61. Navrátil), Doležal. Trenér: Zdeněk Psotka.