„Kuba Petr fantasticky odcentroval, kdybych to nedal, tak bych se mohl jít oběsit,“ smál se Ordoš. Hanáci rychle zapomínají na špatný start do ligy a rychle stahují ztrátu na horní polovinu tabulky.

„Potřebujeme smazat ztrátu. Že je to naše třetí výhra v řadě? Myslím, že jich může být klidně i víc,“ potvrzuje olomoucký forvard.

Rozhovor

Rostoucí formu jste potvrdili domácí výhrou proti Budějovicím. Byl to těžký zápas?
Řekl bych, že to bylo jedno z nejtěžších utkání, protože jsme potřebovali potvrdit body ze Slavie. Věděli jsme, že Budějovice tady budou chtít hrát hodně zezadu a proto byl pro nás hodně důležitý první gól. Ten druhý na začátku druhého poločasu je potom zlomil a zbytek utkání byl již v naší režii. Budějovice v utkání vlastně vůbec nic neměly.

Chvíli vám trvalo, než jste se dostali do tempa a do šancí. Bylo to chladným počasím?
Počasí bylo těžké, byla zima a soupeř dobře vycházel z bloku. Oni byli nachystaní na to, že budeme hrát dlouhé balony od začátku. Měli tam dobré hlavičkáře a uhrávali to. Ale když jsme dali dva góly, tak bylo po nich.

Připsal jste si úvodní gól Sigmy. Byl to pro vás opět jednodušší gól?
Byla to pro mě hodně jednoduchá branka. Kuba Petr fantasticky odcentroval, krásně to přetáhl na zadní tyčku a to kdybych nedal, tak jsem se mohl jít oběsit tady za roh. (směje se)

Pro Olomouc bylo vždy obtížné obhájit doma body získané venku. Připouštěli jste si to?
Určitě, už jsem nad tím přemýšlel před zápasem, že jsme vždycky jsme lidi nabudili výhrou venku, třeba v Liberci, a pak jsme přijeli domů a prohráli třeba s Kladnem. Tak jsem se toho trochu bál, ale ukázali jsme, že forma jde nahoru a hráli jsme dobře.

Vyhráli jste tři zápasy v řadě. To už dlouho nepamatujete, že?
Pamatujeme, ale už je to dlouho, no. (smích) Určitě je to pro nás dobré. Potřebujeme smazat ztrátu a že to je třetí výhra v řadě? Může jich být klidně i víc.

Myslíte tedy, že špatný start do ligové seozny je už zapomenut?
Určitě se to promítne i na naší psychice. Myslím, že to bylo vidět i v zápase na Slavii, kdy jsme za třicet minut dali dva góly. Kluci si víc věří a začínáme to potvrzovat.

Vysoce útočná sestava, se kterou jste překvapili Brno, se tedy vyplatila i proti Budějovicím.
Trenérovi se to natolik líbilo, že to ponechal. Vzhledem k tomu že se opět vyhrálo, tak na tom není co měnit.

Vám toto rozestavení také vyhovuje?
Pro mě je jednodušší si nabíhat z postu podhrotového hráče. Když hrajete na hrotu a stojíte ve vápně, tak máte obránce většinou na zádech. Pro mě je lehčí, když se na centry mohu rozběhnout, to už mě těžko někdo zastaví. Když se mám ale rozběhnout s obráncem, tak se tam člověk těžko dostává.

Kolik byste si ještě přáli uhrát bodů do konce podzimní části?
To nevím. My chceme vyhrát každé utkání a bude se to odvíjet od naší hry. Podle toho jaký má teď mančaft vůli a psychiku, tak bych řekl, že klidně můžeme uhrát v klidu šest sedm bodů.

I přes výhru na Slavii nepřišlo do ochozů mnoho fanoušků.
Byla zima. Dneska se ukázali praví Sigmáci.

MIROSLAV MAZAL