„Budeme se modlit, aby postupoval 
i druhý mančaft," prozrazuje kouč Miroslav Kouřil.

V 1.B třídě zbývá odehrát poslední kolo. Slavonín na vedoucí Paseku ztrácí jeden bod, navíc má horší bilanci ze vzájemných zápasů.

Lídr cestuje v sobotu odpoledne na půdu Doloplaz, olomoucký mančaft doma také od 16.30 hodin hostí Leštinu.

„Je to konec, z prvního místa postupuje Paseka, to je už více než jasné. Poslední zápas zvládne," nepochybuje trenér Slavonína Miroslav Kouřil.

Jeho mančaft v závěru sezony kosí řada zranění, přesto se až do posledního zápasu držel na vítězné vlně. Na posílenou rezervu Nových Sadů už však nestačil a Paseka je díky výhře nad Hvozdem přeskočila.

„Nabalilo se toho strašně moc, to je na dlouhé povídání. Zkomplikovalo se nám více věcí naráz. Mrzí to hodně, na jaře jsme vyhráli devět zápasů v řadě, ale jeden zápas nezvládneme 
a jsme druzí," říká zklamaně bývalý fotbalista Sigmy Olomouc či Slavie Praha.

Flintu do žita však zatím Slavonínští úplně házet nemusejí, existuje totiž jedna záchranná varianta.

„Údajně by měli postupovat čtyři týmy z B-tříd, které jsou tři. Nejlepším z druhého místa bychom měli být my. Snad to tak bude," vysvětluje Kouřil.

Z kluků mám obrovskou radost

Zkušený lodivod je jinak na jihu Olomouce velmi spokojený. A že má s čím porovnávat, vždyť působil například i na Kypru, v Drnovicích či Holici.

„Jsem ve Slavoníně spokojený jako málokde ve svém životě. To myslím zcela vážně. Z kluků mám obrovskou radost, chodí na tréninky a dají si říct. Že sem tam přijde neúspěch, to k tomu přece patří. Vždyť minulý rok se zachránili tak tak a letos hráli o postup," vypráví Kouřil.

„Domluvili jsme se před sezonou, že uděláme všechno proto, aby kádr byl co nejlepší. A pokud to bude na postup, jakože se to tak vyvinulo, tak proč ne," dodává.

Co bude dál, však zatím pětapadesátiletý kouč netuší.

„Uvidíme, co bude v létě. Má budoucnost se bude řešit až po posledním zápase. Pokud bych zůstal, chtěl bych tým doplnit. Každý trenér chce mít přece co nejlepší mužstvo. Když to bude možné, okamžitě posílíme," uzavírá Miroslav Kouřil.