Sokol Slavonín – FK Autodemont Horka 4:0 (0:0)

V první části hry se sice urodilo několik slibných šancí zejména na straně domácích, kteří měli evidentně více ze hry, ale střelba vázla. Nevyšla hlavička Metelky ve 14. minutě po přímém volném kopu a váhání obrany v 19. minutě nevyužil Šrom, jeho střelu vytáhl gólman Zeman na roh.

Ve 26. minutě vystřelil ostrou jedovku z dálky Poklop, ale mířil těsně vedle. Totéž předvedl Šrom o tři minuty později, ale střílel z těžkého úhlu. Hosté měli jedinou vážnou šanci ve 36. minutě. Střelu Liščinského vytáhl Žižka na roh.

V závěru první půle prošel rychlonohý Korol až do vápna, gólman Zeman jeho střelu opět vytěsnil do autu. První šanci druhého poločasu měl měli hosté. Pěkné střela Hejtmana však nenašla cíl.

Vzápětí měli šanci domácí, ale hlavička Metelky po přímém volném kopu šla daleko do zázemí. Uhodilo v 59. minutě. Další z přímých kopů poslal Bezděk do vápna, kde se nedomluvila nová akvizice Horky v obraně Mrázek s gólmanem a Dostál pěknou hlavičkou otevřel skóre -1:0.

Hosté odpověděli v 66. minutě pěknou střelou Hufa, ale Žižka podruhé výborně zasáhl. To bylo ze strany hostů vše. Naopak domácí přitlačili na pilu a během posledních dvaceti minut dali tři branky.

V 71. minutě dostal Suchánek míč do běhu a krátce po vniknutí do vápna nechytatelně vystřelil – 2:0. Hosté se nestačili ani otřepat a přišla chvíle pro Šroma. Obešel posledního z obránců a téměř ze stejné parkety jako Suchánek přidal třetí gól.

V 85. minutě se Šrom propasíroval do vápna a byl poslán k zemi. Následoval pokutový kop, který proměnil Bezděk. Gólman Zeman sice míč tečoval, ale gólu zabránit nedokázal. Vítězství a bodové ztráty Bouzova, Lutína a Drahlova vynesly Slavonín na šesté místo tabulky.

Branky: 59. Dostál, 71. Suchánek, 72. Šrom, 85. Bezděk (p.k.). Rozhodčí: Petr Zdřálek. ŽK: Bez karet.

Slavonín: Žižka – Semjon (76. Olša), Poklop (57. Muzikant), Lojka, Metelka, Suchánek, Dostál, Šrom, Bezděk, Hampl, Korol. Trenér Rudolf Muchka.

Horka: Zeman – Dostál, Kalva, Bundil, Mrázek, Beneš, Coufal, Huf, Hejtman, Hasoň, Liščinský. Trenér Josef Machů.

(bin)