Sokol Slavonín – TJ Sigma Lutín 1:1 (0:0)

V prvním poločase toho k vidění mnoho nebylo. Doznívající nedělní oběd zřejmě hráče nedonutil k vyšší aktivitě… Za zmínku stojí jen ostrá, ale nepřesná střela domácího Korola ve čtvrté minutě a hlavička lutínského Blechty v minutě desáté, která lízla břevno.

Další vzrušení přinesla až 26. minuta, kdy se ve střelecké pozici objevil Šrom, ale jeho hlavičce chyběla větší razance. Druhý poločas byl mnohem živější a dal možnost několikrát vyniknout oběma brankářům, kterým je dohromady 104 let.

První vzrušení přinesl přelom 51. a 52. minuty. Přímý volný kop Bezděka tečovala obrana hostů na roh, Bezděk si přeběhl na druhou stranu hřiště k exekuci a perfektní míč poslal do ohně. Na centr vyskočilo několik hráčů, nejvýše domácí stoper Metelka a byl z toho první gól zápasu.

O minutu později dostihl Korol míč těsně u brankové čáry, z těžkého úhlu dokázal vystřelit a trefil vzdálenější tyč lutínské branky. Ani hosté nezůstali bez šancí. V 66. minutě vystřelil z dálky Rec a balon tečoval břevno branky.

V 74. minutě bylo srovnáno. Při rychlém přechodu hostů do útoku v rozhodující chvíli uklouzl domácí obránce Semjon a pro Bartla tak uvolnil cestu ke gólu. Jeho střela se otřela o tyč a skončila za zády gólmana Žižky.

Domácí hráče vyrovnávací branka nezlomila. Naopak. Vrhli se na soupeře, ale zbrklé útoky a nepřesné střely ke gólu nevedly. Nakonec se mohli smát hosté. V nastaveném čase vystřelil Rec přesně k tyči, ale Žižka, v předcházejícím průběhu zápasu nakopnutý do čelisti, vytáhl míč zázračně mimo tyče.

Branky: 52. Metelka – 74. Bartl. Rozhodčí: Tomáš Pumpla. ŽK: Semjon, Metelka, Tandler (všichni Slavonín).

Slavonín: Žižka – Semjon, Lojka, Metelka, Tandler, Suchánek (62. Muzikant), Dostál, Šrom, Bezděk, Hampl (70. Poklop), Korol. Trenér Rudolf Muchka.

Lutín: Mačák – Šnejdar (46. Pavlík), Gallik, Korenný, Bokůvka, Chrást, Rec, Vymazal (72. Kolář), Blechta, Bartl, Skoumal. Trenér Milan Nekuda.

(bin)