Ve středu ve finále MOL Cupu v Olomouci mají sešívaní možnost tento historický údaj přepsat.

„Bavil jsem se o tom s Tomášem Součkem a ten mi to nechtěl věřit, že to není možné. Je to neopakovatelná příležitost, kterou chceme chytit,“ říkal na tiskové konferenci asistent trenéra Jaroslav Köstl, který zaskočil za kouče Jindřicha Trpišovského.

„Pro všechny je to obrovská motivace. Za Slavii tehdy hráli hráči jako Bican nebo Kopecký. Chceme se těmto legendám aspoň týmovým úspěchem takhle vyrovnat,“ dodal.

I proto prý dosavadní oslavy mistrovského titulu byly velmi střídmé. Koneckonců už v pondělí odpoledne Slavia trénovala.

„Žádné velké oslavy zatím nebyly, jsme připravení na zápas,“ potvrdil obránce Jan Bořil.

Budeme víc v klidu

Slavia nakonec zvládla doma v Praze i předzápasový trénink. Vzdala se tak možnosti otestovat prostředí Androva stadionu.

„I před víkendovým zápasem s Baníkem jsme trénovali před odjezdem vlakem. Rozhodně nejde o žádné podcenění, ale volili jsme to kvůli komfortu hráčů. Je tu trochu specifická tráva, tím, že jsou v ní umělá vlákna, ale podle mě je to nejlepší trávník v lize. Kluci jsou natolik zkušení, že to zvládnou i bez tréninku,“ mínil Köstl.

Finále podle něj může být v mnohém totožný jako poslední vzájemný souboj obou soupeřů v lize, které o víkendu skončilo 0:0.

„Podle mě to bude podobný zápas, ale budeme víc v klidu. Nebudeme tolik nervózní. Také pro nás může být výhoda, že už jsme takový zápas hráli,“ připomněl Bořil loňský triumf Slavie v pohárovém finále, v němž přehrála Jablonec.

Poslední zápas podle Köstla slávistům v přípravě na finále posloužil dobře.

„Čerpali jsme z něj. Baník nás trochu překvapil rozestavením s pěti obránci, to můžu přiznat. Ale rychle jsme zareagovali. Nakonec jsme byli dominantní. Připravili jsme si šance, ale neproměnili je, to nás stálo lepší výsledek,“ řekl slávistický asistent.

Očekávání fantastické kulisy

Od Baníku čekají červenobílí ve finále maximální nasazení.

„Ale doufám, že to nebude válka, protože pak by to nebyl fotbal. Záleží i na rozhodčím, jak moc bude hru pouštět. Věřím, že povede zápas tak, aby ve finále byl k vidění hezký fotbal,“ řekl Bořil.

Ten se, stejně jako Köstl, těší na kulisu vyprodaného stadionu.

„Jsme šťastní, že hrajeme s Baníkem. Fanouškovské tábory jsou nejlepší v republice. Bude to oslava fotbalu,“ řekl Köstl. „Určitě nás čeká fantastická atmosféra,“ dodal Bořil.

A jaká cesta podle asistenta povede k vítězství?

„První, co mě napadne, je určitě produktivita. V Ostravě jsme měli šance, ale nedali je. Ale podle mě to bylo tím, že jsme byli tak blízko titulu. Věřím, že to z kluků spadlo a teď už je budeme proměňovat,“ soudí Köstl.

„Bude to o nás, jak se s tím utkáním popasujeme. Když budeme produktivní a dáme góly, tak nemám obavy, že bychom nevyhráli,“ doplnil Bořil.