Ve večerních hodinách skupina několika desítek slávistických „ultras“ napadla vlak se zhruba třiceti příznivci SK Sigma Olomouc.

Na vagon vezoucí fanoušky ze zápasu s pražskou Slavií útočníci házeli kameny i popelnice. Podle samotných radikálních fanoušků by k poškození vagonu nedošlo, kdyby je policie nedržela zamčené uvnitř soupravy.

Více o incidentu na kolínském nádraží: Vlak s fanoušky Sigmy byl napaden

Incident se obešel bez zranění, způsobená škoda se neoficiálně odhaduje na 40 tisíc korun. Informoval o tom tiskový mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

Policie: Byla to krátká rvačka


„Nikdo nebyl zadržen. Případ policie vyšetřuje, v současné době vyhodnocujeme záznamy kamerového systému,“ uvedl mluvčí Truxa s tím, že zatím neznámým pachatelům hrozí obvinění z trestného poškozování cizí věci a výtržnictví.

Podle policejního mluvčího pachatelé na kolínské nádraží přijeli osobními auty a celý incident netrval příliš dlouho. O rvačce se vzápětí začali bavit sami hooligans prostřednictvím svých webových stránek.

Hooligans: Měli nás pustit ven


Jak uvedl jeden z olomouckých fanoušků, vystupující pod přezdívkou Ticháček, k poškození vlaku by prý nedošlo, kdyby policie pustila olomoucké mladíky ven na peron. „Zkoušíme se dostat ven, což není možné kvůli zamčení průchodů mezi vozy již od Prahy a hbitou reakcí doprovodných olomouckých fízlů, kteří vrcholem své idiocie zamykají pro jistotu i oba východy z vagonu.

Následuje tedy rvačka přes okna, která vyúsťuje ve výměnu předmětů, zejména šutrů z kolejiště a popelnic, letících našim směrem a upravujících okna soupravy,“ popsal účastník rvačky její průběh.

„Všichni se na tom neshodneme, nicméně já osobně akci od soupeře hodnotím velice pozitivně a vyústění v použití zbraní a demolici vlaku dávám za vinu jednoznačně policii, která nás zamčela a neumožnila výstup,“ dodal svůj názor na poškození vlaku olomoucký Ticháček.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika