Podle autora jediného gólu Sigmy jde o zbytečnou ztrátu. „Slavia byla k poražení. Je obrovská chyba, že jsme to nezvládli," zlobil se po zápase Navrátil, který si uvědomoval, že tahle ztráta může být pro Sigmu osudná. Na druhou stranu body ztráceli i další konkurenti v boji o záchranu.

„Tyhle body budou určitě chybět, ale nakonec i ten jeden může být rozhodující. Určitě je to pro nás ztráta, protože s jejich týmem jsme v pohodě mohli vyhrát," zopakoval olomoucký záložník.

Jan Navrátil se zapsal mezi střelce v 59. minutě, kdy využil sklepnutí Tomáše Chorého. „Viděl jsem, že se dva obránci navazují na něj a že bych tam mohl mít prostor. Choras to chtěl asi hrát pro sebe, ale já jsem si to vzal a vystřelil jsem. Byl z toho gól, ale bohužel ne tři body," konstatoval smutně Navrátil.

Naděje na tři body vydržela Sigmě pouze do 79. minuty, kdy z dorážky vyrovnal Zmrhal. „Byl tam jeden nedůraz ve vápně. V takových chvílích musí jít balon pryč," rozčiloval se Navrátil.

Ten odmítl, že by důvodem inkasovaného gólu mohl být strach o výsledek. „To si nemůže nikdo připouštět. Mít nějaký strach, to bychom nemohli hrát fotbal. My máme být na koni, když vedeme 1:0. Strachovat se o něco by byla velká kravina. Hlavní problém je, že jsme nedali víc než jeden gól. Chtělo to dohrát některé akce po stranách," litoval pětadvacetiletý záložník.

I přes ztrátu dvou bodů však šance na záchranu stále žije. Ve prospěch Hanáků totiž hrála domácí prohra Příbrami, na kterou nyní Sigma ztrácí tři body. Podle Navrátila se ale tým zatím soustředí pouze na své vlastní výsledky.

„Výsledky ostatních jsme nesledovali. To by nám jen svazovalo nohy. Musíme se dívat sami na sebe. Když my budeme vyhrávat, tak to zvládneme," věří Navrátil.

Další šanci na body bude mít Sigma v pátek. Nečeká ji však nic lehkého, protože nastoupí na hřišti třetího týmu tabulky Mladé Boleslavi. „Musíme do toho dát všechno. Je to boj na život a na smrt. Teď už není čas sledovat ostatní, je čas na to vítězit," burcuje Navrátil.

Záchranářské vyhlídky Sigmy se podle něj ani po remíze se Slavií nemění. „Šance jsou furt stejné. Když to zmáčkneme a každý si uvědomí, že jde o všechno, máme šanci. Je na nás sice tlak, ale to je i na ostatní týmy," nevymlouvá se Navrátil.

Autor: Ondřej Kašlík