„Pamatuji docela dost. Ani jako hráč, ani jako trenér jsem nic podobného nezažil a opakovat bych to tedy nechtěl," usmíval se trenér Uničova Zdeněk Strouhal.

Držet mužstvo více než měsíc v potřebném napětí a nažhavení na první utkání po dlouhé pauze není nic jednoduchého. Jde-li to vůbec.

Zkrátka to musí jít," krčil Strouhal rameny. „Samozřejmě je to trochu šílené, když se na vstup do soutěže chystáte už počtvrté. Ale prostě se s tím musíme vyrovnat," dodal.

Stejně jako s tím, že Rosice už mají ostrý start za sebou. Minulý týden remizovaly na půdě Sigmy Olomouc 2:2.

„Je to pro ně drobná výhoda. Já říkám, že mistrovské a přátelské zápasy, to jsou dva odlišné sporty. Budeme si muset rychle zvyknout na úplně jiný povrch než v přípravě i na úplně jinou úroveň nasazení. Přesto se na to už moc těšíme," řekl Strouhal.

Uničov si místo mistrovských zápasů střihl dva přáteláky s Litovlí a Šumperkem.

„Dá se ale říct, že to neukázalo vůbec nic. Velkou úroveň ty zápasy neměly. Snad druhý poločas v Šumperku, ale je to pochopitelné. Když se chystáte na mistrovský zápas a už potřetí vám řeknou, že se nehraje, tak koncentrace ani velká být nemůže," míní Strouhal.

Původně neočekávanou pauzu využili Uničovští také k doléčení šrámů. Do Rosic pojedou v plné síle s výjimkou obránce Luboše Horky, který má problémy s kolenem. „Bez fotbalového tréninku je momentálně tři týdny. Už když se mu to stalo, tak jsme věděli, že je to na delší dobu. Ostatní věci byly jen drobnosti, takže všichni další hráči jsou nachystaní," prozradil Strouhal.

Utkání v Rosicích se hraje v sobotu od 16 hodin.

Svá utkání na hřištích soupeřů hrají také rezerva Sigmy Olomouc, která zajíždí na půdu vedoucího Třince, a Zábřeh. Ten čeká podobně náročný výjezd do Frýdku-Místku. Oba zápasy začínají v sobotu v 10.15.