Holice před sezonou avizovala, že jediným cílem pro tento ročník je bleskový návrat do druhé ligy, odkud loni sestoupila. Po velmi nadějné přípravě se však Olomoučanům vstup do soutěže nevydařil, což po šesti zápasech odskákal vyhazovem trenér Miroslav Kouřil.

Na jeho místo nastoupil protřelý Uličný a po dvou remízách na brněnské půdě v Líšni a Bystrci porazila Holice doma rezervu Baníku Ostrava 3:1.

„Po výměně trenéra jim to začalo jít lépe než předtím. Pořád platí, že mají jeden z nejsilnějších kádrů ve třetí lize, možná vůbec nejsilnější,“ říká kouč Uničova Zdeněk Strouhal, který byl na utkání v roli pozorovatele.

„Velmi dobře jim funguje kombinace, dokáží si soupeře připravit a dostat se do šancí. Mají také důrazné útočníky,“ upozorňuje na přednosti soupeře.

Zároveň ale vyvrací, že by ze soupeře měl jeho tým přehnaně nahnáno. „Chci, abychom měli ze soupeře respekt, ale žádný strach. Kdybychom měli strach, tak bychom nic nedokázali,“ ví Strouhal.

Holice bude hrát v Uličného rodišti

Ten může v nedělním duelu počítat s kompletním kádrem. Na rozdíl od Petra Uličného, kterému stále chybí brazilský playmaker Michel Costa.

„Jedeme do Uničova, kde jsem se shodou okolností narodil. Tak už jsem říkal klukům, aby mi to tam nepokazili,“ prozrazuje velezkušený kouč Uličný.

A nejenom místo narození ho spojuje s klubem, kterému se jeho svěřenci v neděli postaví. V sezoně 1984/1985 totiž v Uničově hrál a zároveň trénoval.

„Dělal jsem hrajícího asistenta Frantovi Schneiderovi. Byla to po Hranicích moje druhá trenérská štace, pak už jsem šel do Sigmy jako hlavní kouč juniorky,“ vypráví svérázný trenér.

Uničov má hodně šikovných chlapců

Před nedělním zápasem jdou ale vzpomínky stranou.

„Chtěli bychom v Uničově vyhrát. Ale bude to těžké. Jsou druzí a mají tam hodně šikovných chlapců ze Sigmy. Porazili i Zábřeh, takže to určitě nebudeme mít jednoduché,“ uvědomuje si holický lodivod, který po šesti kolech MSFL nahradil na lavičce HFK Miroslava Kouřila.

„Musíme hrát alespoň tak jako v Bystrci. Vnutit jim svoji hru a být důslední jak v obranné, tak i útočné fázi. Samozřejmě nesmí chybět koření fotbalu – vytvořit si šance a pokusit se dát gól. Moje filozofie je taková, že když dáš venku gól, je to hlavní předpoklad k úspěchu,“ zamýšlí se Uličný.

Jeho tým slavil v minulém kole po pěti zápasech konečně vítězství. Jak se to promítlo do atmosféry v kabině?

„Kluci jsou v pohodě, mají dobrou náladu, dobře trénují. Ale i když jsme teď tři kola neprohráli, vedoucí Znojmo už má na nás náskok osmi bodů a my máme za úkol stíhací jízdu. Takže nám nezbývá, než se pokusit vyhrávat každý zápas,“ uvědomuje si Uličný.

Regionální derby je v Uničově na programu v neděli v tradičním dopoledním čase 10.15.