Když v červnu Olomouc opustili Petr Ševčík, Jan Navrátil, Michal Ordoš a Denis Cana, tedy důležití hráči ze středu pole, bylo jasné, že trenéra Václava Jílka čeká nelehký úkol.

Po měsíční přípravě se však zdá, že našel optimální variantu.

I s Martinem Sladkým, jedinou letní posilou (když nepočítáme navrátilce z hostování), která si dobrými výkony řekla o místo ve středu vedle Davida Housky.

„Zatím to tak vypadá, doufám, že to vydrží. Je to jen na mně, musím podávat dobré výkony. Kvůli tomu jsem přišel. Budu se snažit dělat všechno proto, aby se zvládl ten cíl, který máme," říká plzeňský odchovanec.

Defenzivní univerzál, který může hrát i na kraji obranné čtveřice, se tak definitivně zabydlel v srdci olomoucké sestavy. Musel si akorát zvykat na to, kdo hraje vedle něj.

„Nejde o to, abych si zvykl přímo na post středního záložníka. Spíš je to tak, že když je vedle mě Habe (Jakub Habusta), který je defenzivní, tak já mám více úkolů směrem dopředu. Na to jsem moc zvyklý nebyl. Ale teď když hraju s Hausem (Davidem Houskou), který je ofenzivnější, mám pozici podobnou, jakou jsem měl v Táboře," vysvětluje Sladký.

Byť jsou úkoly bývalého mládežnického reprezentanta na hřišti jiné, v sobotu na hřišti Holešova se mu podařilo vstřelit první branku v dresu Sigmy.

A Sladký věří, že nezůstane jen u ní.

„Jsem rád, že mi to tam spadlo, technicky jsem to tam protlačil. Moc gólů nedávám, doufám, že to jednou zlomím a dám jich více než jeden za sezonu," uzavírá se smíchem čtyřiadvacetiletý fotbalista.