Hanáci pod Ještěd až do loňska ani jednou nevyhráli, ale pak přišel Janotkův šťastný zásah v poslední minutě a od té doby jsou v blízkosti vysílače jako utržení ze řetězu.

V posledním ligovém utkání na podzim tam vyhráli 4:0 a v podobném duchu se nesla i první půle pohárového utkání.

První střelu směrem k brance soupeře sice vyslal domácí Nezmar a na levé straně byl hodně vidět aktivní Vulin, ale opravdovou gólovou šanci měl až olomoucký Pavel Šultes. V 27. minutě se dostal k nebezpečné střele z vápna, ale tentokrát rozvlnil pouze boční síť.

Ve 30. minutě už to bylo pro domácí mnohem horší. Po centru ze standardní situace proskotačil míč znovu až k Šultesovi a ten střelou po zemi překonal Zicha.

Za dalších šest minut to bylo už o dvě branky. Znovu se o to zasloužil Šultes, který si naskočil na centrovaný míč, který se loudal do branky. Obránce Polák o sice dostihl, ale podle signalizace asistenta rozhodčího až za brankovou čárou.

Liberec mohl odpovědět Nezmarem, ten však poslal míč nad Lovásikovu branku. Největší libereckou šanci v prvním poločase propásl v nastavení Bořek Dočkal, který se na moment ocitl sám v pokutovém území Sigmy, ovšem také on namířil svou ránu nad břevno.

V úvodu druhé půle domácí znatelně přidali. Nezmar jen těsně nedosáhl na Dočkalův centr, vzápětí pálil z otočky Diviš, ale Lovásik byl připraven. Liberecký nápor vrcholil, když olomoucký brankář musel likvidovat Papouškův přímý kop.

Šultes byl blízko hattricku

Sigmě se s postupujícím časem otvíral prostor pro brejky. Šultes byl po hodině hry blízko hattricku. Po Ordošově přihrávce už překonal i Zicha, ale míč mířil vedle a gól nebyl ani po následném centru Nuce.

Slovan mohl snížit v 67. minutě. Po centru Váchy se už hotovil ke skórování Nezmar, ovšem nebezpečí dokázal včas zažehnat Machalický.

O pět minut později mohl přidat třetí hanácký gól Komárek, ovšem jeho hlavičku zastavilo břevno liberecké branky.

Liberečtí se zoufale snažili alespoň snížit. Papouškovu další pumelici ale vytlačil Lovásik na roh.

Hanáci nakonec ubránili dvougólový náskok až dokonce a v závěru srdce jejich fanoušků zaplesalo ještě z jednoho důvodu. Poprvé od zranění nohy v zápase na Strahově s Bohemians 1905 se vrátil na trávník, byť jen na jedinou minutu, dirigent záložní formace Tomáš Hořava.

Slovan Liberec – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:2)

Branky: 30. a 36. Šultes. Rozhodčí: Adam – Chytil, Hojsík. ŽK: Kelič, Papoušek, Dočkal – Kaščák, Komárek. Diváků: 1523.

Liberec: Zich – Zeman, Dejmek, Polák (41. Frejlach), Vulin – Dočkal, Kelič, Vácha, Papoušek (82. Smetana) – Diviš (58. Vojta), Nezmar. Trenér: Josef Petřík.

Olomouc: Lovásik – Janotka, Komárek, Dreksa, Machalický – Rossi, Kaščák – Nuc (69. Schulmeister), Ordoš, Bajer (90. Hořava) – Šultes (78. Onofrej). Trenér: Zdeněk Psotka.