„Může to znamenat postup. Záleží to na béčku Kojetína, jestli bude chtít postoupit, nebo ne. Zatím jsou zprávy půl na půl. Budeme čekat na losovací aktiv a podle toho uvidíme," prozradil po posledním utkání trenér Dubu Pavel Koral.

Kojetínská rezerva zatím o postup do I.A třídy zájem zřejmě nemá. První mužstvo Kojetína řešilo v krajském přeboru záchranářské starosti a tak by se mohlo dostat na Dub.

Pro tým Pavla Korala bylo klíčové udržet se na výsledkové vlně i v závěrečných dvou duelech. Derby s třetím Tovačovem i rozlučkový zápas s poslední Čekyní ale mančaft zvládl.

Fotbalisté Dubu nad Moravou (v bílém) porazili Čekyni 6:2

Fotbalisté Dubu nad Moravou. Foto: DENÍK/Stanislav Heloňa

„Byli jsme nervózní, protože mladí kluci cítili, že můžeme skončit druzí. Začátek byl takový opatrný, ale pak jsme měli zápas naprosto pod kontrolou," okomentoval poslední utkání trenér Dubu, ještě vypjatější byl o týden dříve souboj s geografickým i tabulkovým sousedem z Tovačova.

„V prvních minutách bylo vidět, že kluci jsou nervózní. Ale pak se nám podařilo dostat zápas pod kontrolu a vyhráli jsme 2:0. Mohlo to být i 5:0 a nikdo by se nedivil," těšilo Pavla Korala.

Ještě více mohl být trenér z Přerova spokojen s bilancí druhé části sezony. Od 11. kola jeho výběr ztratil pouze při třech remízách, jinak vždy bodoval naplno.

„Neprohráli jsme patnáct utkání v řadě, což byla obdivuhodná série. Ale zase jsme si to zkazili na podzim, kdy jsme prohráli pětkrát po sobě. To rozhodlo, že nejsme na prvním místě," věděl kouč Dubu nad Moravou.

NA DOROSTENCÍCH SE DÁ PRACOVAT

Příčin špatného začátku sezony bylo podle něj několik.

„Chvíli trvalo, než se do toho dostali mladší hráči. Nastupovali do každého zápasu hráči, kteří můžou ještě rok být v dorostu. Byly tam taky nějaká zranění, zahrála tam taky psychika. Minulý fotbalový rok jsme hráli o sestup a nebyli jsme schopní týmy přehrávat," řekl Koral a ke zlepšení prohlásil: „Kvalitně jsme potrénovali a kluci se zapracovali do týmu, to je nejdůležitější. Pak přišly výsledky." Ke druhému místu pomohla obci nedaleko Olomouce nejen solidní defenziva, ale také produktivita šestadvacetigó­lového Josefa Šálka a Jiřího Hronka, který v sezoně přesně mířil osmnáctkrát.

„Máme dva střelce a to je Pepa Šálek a Jirka Hronek. Ti dali přes půlku gólů v sezoně," doplnil Pavel Koral.

Pokud by se Dubu vyplnilo postupové přání, má trenér základní plány.

„Chceme stabilizovat kádr a hrát 1. A třídu a během dvou let, když se to udrží pohromadě, jít na postup do kraje," směle pravil Koral a pokračoval: „Těší mě, že jsou tady mladí hráči, se kterými můžeme dál pracovat. Někteří starší hráči nám skončí, uvidíme, jak to vhodně doplníme. Pracujeme na tom, uvidíme, koho se podaří přivést. Máme tady pět dorostenců, kteří jsou ve věku rozkvětu. Na nich se dá pracovat a to je podle mě důležité."

Pocity z nadějného umístění jsou v Dubu pochopitelně pozitivní.

„Mám velkou radost. Po devátém kole jsme byli poslední, ale hráli jsme zápas od zápasu a bylo na klucích vidět, že chtěli uspět," řekl kormidelníku Dubu nad Moravou po duelu s Čekyní a s úsměvem dodal: „Uděláme si závěrečnou, odpočineme si 
a jedeme dál."