Na post, na kterém před dekádou v lize začínal.

„Je to takové déjà vu," usmál se Škerle po generálce s Třebíčí.

Klub, ze kterého současný kapitán kdysi do Olomouce přišel, porazili Hanáci na závěr přípravy bez větších problémů 5:1.

Byl to pro vás těsně před ligou dostatečně kvalitní soupeř? Přece jenom vás Třebíč hlavně v defenzivě příliš neprověřila.
Myslím, že příprava byla nastavená tak, že těžké soupeře jsme měli na soustředění. Dnes už to bylo o tom, aby se mužstvo sladilo a dalo nějaké góly. Nemáme to tak jen my. Když se podíváte, tak třeba Plzeň taky hrála generálky se slabším soupeřem, aby se střelecky chytila. Funguje jim to, tak doufám, že i my na to navážeme.

Z Třebíče jste před lety do Olomouce přišel. Našel jste ještě v týmu někoho z někdejších spoluhráčů?
Hráči, kteří hráli se mnou, tak jsou už většinou ve fotbalovém důchodu (směje se). Nebo hrají v nižších okresních soutěžích. Z hráčů Třebíče už neznám nikoho, spíš se znám s funkcionáři. Dnes je to navíc klub, který vznikl sloučením toho mého bývalého a ještě jednoho.

Trenér Psotka vás v přípravě staví na místo levého obránce. Jak se vám tam líbí?
Zatím to je varianta na první kolo. Uvidíme, jak to bude se zdravotním stavem ostatních hráčů. Já budu hrát tam, kam mě trenér postaví. Nijak zvlášť to neřeším.

Je to po těch letech velký nezvyk?
Je to takové déjà vu. Pořád si zvykám, ale budu se snažit podat stoprocentní výkon. Návyky jsou tam pochopitelně trochu jiné. Jsem i v jiném postavení než na stoperu. Snažím se splnit si hlavně věci dozadu. To je můj hlavní úkol. To, co udělám dopředu, bude spíš navíc.

Překvapilo vás to, že vás tam trenér v zimě začal posílat?
Měli jsme ještě jednu variantu se čtyřmi stopery (směje se). Ale jak jsem říkal, je to hodně o zdravotním stavu ostatních. Já budu hrát tam, kam mě trenér postaví.

Sledujete už po očku Slavii? Její kádr prošel přes zimu poměrně razantní změnou.
Na jejich kádr tolik nehledíme. Důležitější je pro nás připravit se na zápas herně a fyzicky, abychom to všechno za týden zvládli.