„Hra dozadu byla po taktické stránce špatná," přiznal po zápase Škerle.

První poločas byl vyrovnaný, ale po prvním inkasovaném gólu jste se sesypali. Co se stalo?
Asi jsme to chtěli rychle strhnout zpět na naši stranu. Nechali jsme Spartu hrát do brejkových situací, což jim vyhovovalo. Proměnili své šance, zatímco my jsme ty naše nedohráli a byli za to potrestáni. V takovém zápase si vytvoříte dvě tři šance a musíme z toho dát gól.

Nastoupil jste po dlouhé pauze. Jak jste se cítil?
Po poločase to bylo ještě dobré, ale druhá půle už se moc dobře hodnotit nedá. Prohráli jsme 4:2, v sobotu máme další těžký zápas a ten musí z naší strany vypadat úplně jinak. Záleží na trenérovi, jak to postaví. Musíme si z tohoto vzít ponaučení, protože takhle hrát nejde.

Sparta se do šancí dostávala velmi snadno. Kde byl problém?
Hlavně nám chyběla agresivita. Ten rozdíl v důrazu byl dnes jasně vidět. Musíme se s tím lépe vyrovnat a přitvrdit. Ztráceli jsme jednoduché balony.

Bude hodně těžké se po takové porážce psychicky vzchopit?
To uvidíme až po sobotě. Tenhle zápas je už za námi. Do soboty máme dost času, abychom si ty chyby vyříkali a aby se něco podobného už neopakovalo. Musíme to vzít úplně za jiný konec, aby ten výsledek skončil opačně.

Čtyři góly jste v této sezoně dostali poprvé. Byl to nejhorší výkon v obraně?
Sparta potvrdila svou kvalitu. Ukázala, že ty situace umí dohrávat. Šance, které si Sparta vytvořila, dokázala využít minimálně z 80 procent. Naši soupeři tohle v minulých zápasech nedokázali.

Dá se po výsledku 2:4 říci, že postup do semifinále je už ztracený?
Uvidíme. Je to teprve poločas. Pokud by se nám na Spartě podařilo dát do poločasu branku, ještě by se to zamotalo. Nesmíme házet flintu do žita.

Vnímáte jako pozitivum alespoň fakt, že jste zápas ani za nepříznivého stavu nevzdali?
Sice jsme to nezabalili, ale pořád se opakovaly ty stejné chyby. Hra dozadu byla po taktické stránce špatná. Sparta pak měla i další příležitosti a mohlo to skončit ještě větším rozdílem.

Ondřej Kašlík