„Moje role se nijak výrazně nezměnila. Jsem ten, který to jistí, když Radim vyjede dopředu. Jinak si každý hlídá svoji stranu. Komunikujeme a snažíme se usměrnit mužstvo společně,“ říká stoper Sigmy Aleš Škerle.

Jaká je v mužstvu situace po porážce v Brně. Může mít takový nepovedený zápas na vás vliv?
S námi to podle mě nic neudělá. Po herní stránce byl ten zápas podle našich představ. Splnili jsme to, co jsme si řekli. Šance jsme bohužel neproměnili a hraje se na góly. Ty jsme dva inkasovali po standardních situacích. Myslím si, že herně jsme nepropadli. Jak říkám, kdybychom proměnili šance, tak jsme tam určitě tři body získali. Tím, že jsme inkasovali jako první, zápas nedopadl podle našich představ.

Jak vnímáte formu Jablonce, který za posledních deset zápasů ztratil jen jednou za remízu a v tabulce už vás přeskočil?
Jablonec hrál dvakrát doma a domácí atmosféra jim určitě pomohla. Uvidíme, jak dopadnou v těch zlomových zápasech se Spartou, s Boleslaví… Tam se bude lámat chleba. Máme Jablonec i v poháru a tam si to s nimi můžeme rozdat napřímo.

Od koho vám v zápase se Slavií bude podle vás hrozit největší nebezpečí?
Pospěch je kvalitní útočník. Chce dokázat, že fotbal hrát umí. Bude se chtít prosadit za každou cenu a upozornit na sebe. Po té aféře má do fotbalu určitě obrovskou chuť. Ale je tam taky mladý Hora, který když nastoupí, tak je nepříjemný. Dobře rychlostně vybavený. Tím, že mužstvo mají doplněné mladými hráči, kteří tam dodají zdravou agresivitu a rychlost.

Oproti velké části podzimu se do obrany zase vrátil Radim Kučera. Co to pro vás znamená?
Myslím, že podstatná změna to pro mě není, že Radim nastupuje. Možná přebírám spíš roli toho bránícího hráče, který všechno zajišťuje, když Radim vyjede, jako se to stalo třeba s Ostravou nebo i v Brně. Já jsem tam od toho, abych zůstal vzadu. Ale já na to útočení moc nejsem, takže to žádná změna není.

Na podzim jste byl právě vy tou vůdčí postavou, lídrem. Jak je to teď?
Myslím si, že se o to dělíme. Každý se snaží hlídat si tu svoji stranu. Jinak spolu komunikujeme a snažíme se usměrnit mužstvo společně. V tomhle se opravdu nic nezměnilo.