Jenže to nebylo ze strany fanoušků zdaleka všechno. Ve druhém poločase to bylo ještě horší. Po opakovaném urážení předsedy FAČR Miroslav Pelty hlavní arbitr Miroslav Zelinka poslal hráče do kabin. Nehrálo se zhruba sedm minut. Příznivce domácího týmu uklidňoval dokonce i trenér Svatopluk Habanec.

„Velmi mě to mrzí a takové chování diváků odsuzuju. Měl jsem vážné obavy, že se zápas nedohraje. Přišli bychom o tři body," dobře věděl domácí kouč. Po několika minutách se rozhodl domácí kotel na protest vyklidit svoji pozici.

Fanoušci Slovácka na protest proti přerušení zápasu a šéfovi FAČR Miroslavu Peltovi opustili ve druhé půli svůj sektor.

Fanoušci Slovácka na protest proti přerušení zápasu a šéfovi FAČR Miroslavu Peltovi opustili ve druhé půli svůj sektor.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

Konflikt fanoušků Sigmy z bezpečnostní agenturou

V protějším kotli příznivců olomoucké Sigmy byla situace podobná. Na zápas dorazila zhruba stovka hostujících fanoušků. V závěru prvního poločasu se sektor hostů začal s pomocí bezpečnostní agentury vyklízet a druhou půlku sledovala odhadem jenom dvacítka příznivců Olomouce.

„Skandovali jsme, že Pelta je čur…najednou došlo k šarvátce našich fanoušků s bezpečnostní agenturou. Začali na nás stříkat pepřák a dva naše fanoušky odvedli. Ostatní na protest odešli," vysvětlovala rušné chvíle v sektoru hostů fanynka Sigmy Petra Valsová.

ČTĚTE TAKÉ: Fanoušci Sigmy se v Hradišti obnažovali v supermarketu, zasáhla policie

Kouč Olomouce Zdeněk Psotka nechtěl situaci komentovat vůbec.

„Mám hodnotit zápas. Ne to, co se děje kolem."

Tiskový mluvčí Slovácka přispěchal na závěr tiskovky s prohlášením klubu.

„Takové chování odsuzujeme. Pokud se bude opakovat, nebudeme o tyto fanoušky stát. Poškozují nejen klub, ale i samotné hráče," uvedl František Uhříček.

Na webových stránkách klubu se k situaci vyjádřil i majitel Slovácka Zdeněk Zemek.

„Místo abychom se radovali z vítězství, budeme řešit sankce, které nám na základě chování diváků udělí Disciplinární komise FAČR." (std)

ČTĚTE TAKÉ: Sigma padla na Slovácku a dál se topí v obrovských problémech