Zápas přitom Hanáci začali skvěle a už v 11. minutě šli do vedení po trefě Housky. Po půl hodině ale přišlo vyrovnání a o dvě minuty později už paralyzovaná Sigma prohrávala.

„V prvním poločase jsme deset minut prospali. Dáme gól a myslíme si, že to půjde samo," kroutil hlavou Jan Navrátil. Podobný výpadek olomoučtí fotbalisté zažili v této sezoně již několikrát. „To samé bylo v Příbrami, kde nám nestačilo ani vedení 2:0. To se musí změnit," varuje Navrátil.

I tak Sigma proti Slovácku sahala ve druhé půli po vítězství, ale územní převaha efekt nepřinesla. „Byl tam sice deset minut výpadek, ale druhá půlka byla od nás dobrá. Škoda, že jsme nedali ještě po nějakém centru gól," litoval drobný záložník.

Výsledek zápasu sice Navrátila mrzí, svůj osobní výkon však může hodnotit pozitivně. „Po dlouhé době jsem se cítil fakt dobře," svěřil se olomoucký odchovanec.

„Škoda, že mi tam nevyšla nějaká nahrávka. Třeba na Doliho do vápna," připomněl situaci z 63. minutě, kdy útočníkovi Sigmy Martinu Doležalovi chyběl kork k tomu, aby umístil Navrátilovu přihrávku do brány.

Právě křídelní akce a následné centry do vápna byly nejčastějším způsobem, kterým Sigma ohrožovala bránu Slovácka. Mnoho vyložených šancí si však domácí z těchto situací nevypracovali.

„Snažili jsme se hrát hodně po krajích a dávat centry. Bohužel to tam nespadlo. Je to asi chyba nás centrujících hráčů, protože netrefíme hráče. Dáváme to naslepo. Někdy vám vyjde centr napoprvé, jindy ani jeden z pěti. Měli jsme hodně situací, které musíme dohrát kvalitněji," poznamenal Navrátil.

Kromě útočení po krajích figurovala v pokynech olomouckého trenéra i častá střelba. „Trenér nás k tomu hodně nabádal. Myslím, že jsme dneska jakž takž stříleli. Pokud budeme střílet, tak góly padat budou," věří Jan Navrátil.

I on si vzal pokyny trenéra k srdci a snažil se zakončovat ze střední vzdálenosti. V první půli jeho rána prolétla metr vedle pravé tyče, ve druhém poločase nechybělo mnoho technickému obstřelu, který skončil nad bránou.

„Na ten obstřel jsem se měl víc soustředit. Sice to tam padalo, ale šlo to metr od branky. To jsem měl vyřešit líp. Myslím, že to umím," sypal si popel na hlavu Navrátil.