„Mé pocity jsou šílené," přiznal na tiskové konferenci.

Jeho mužstvo v posledním kole nezvládlo náročný úkol. V Liberci¨, který už měl jistou účast v pohárové Evropě, pouze remizovalo 1:1.

„Za ten dnešní zápas musím kluky pochválit. Příčiny sestupu byli jinde, především v jarní části," řekl Minář.

V dnešním utkání jste hráli dobře, ale na záchranu to nestačilo. Jak byste utkání zhodnotil?
Hodnotí se mi to těžce, když jsme sestoupili. Nebylo to dnešním utkáním. Hráči ho odehráli výborně. Inkasovali jsme ale z jedné střely na branku za celé utkání. Strašně jsme se nadřeli, než jsme vyrovnali a nepodařilo se nám to strhnout na naši stranu. Za ten dnešní zápas musím kluky pochválit. Bohužel to bylo se špatným koncem celé sezony. Mohli jsme se zachránit i v posledním kole, ale problém byl v celé sezoně, především v jarní části.

Můžete to rozvést? Kde se podle vás tedy rozhodlo?
Těžko říct, kde se to prohrálo. Můžeme se bavit o ztrátě vítězného utkání s Baníkem. Nedotáhli jsme bod v Jablonci, kde jsme dostali gól v nastavení. Na Slovácku jsme sahali po bodu, zase jsme dostali góly v nastavení. Mohli jsme mít o dva body víc. K tomu podzim. Příčin je daleko víc. Ale v tuto dobu to nejde vyjmenovávat.

Dávali jste hráčům zprávy o průběhu ostatních utkání?K záchraně vám nakonec chyběla jediná branka. Jenže brankář Ondřej Kolář chytal fantasticky. Co byste řekl k jeho výkonu?
Ten chlapec nás vychytal. Domácí nás možná ani tolik nezaskočili. Pustili jsme je do jedné šance a sami jsme jich měli hodně. Ale co předváděl ten chlapec, to klobouk dolů. Chytil nám tři nebo čtyři jasné šance. Víckrát jsme ho překonat nedokázali.

V prvním poločase ne. V průběhu druhého poločasu, hlavně ke konci, hráči informace dostávali.

Úplný vabank jsme hrát nemohli

Kouč Sigmy Ladislav Minář

Překvapilo vás, že ani jeden ze čtyř týmů bojujících o záchranu nevyhrál (Bohemians 0:0 s Plzni, Slavia 0:2 v Ostravě, Znojmo 0:2 s Duklou)?
Spekulací je vždycky milion. A pak je to jinak. Nepřekvapilo mě to. My jsme hráli v Liberci, který skončil čtvrtý a má kvalitní kádr. Slavia hrála v Ostravě, která je rozjetá. Bohemka hrála doma s Plzní, která má taky kvalitu. Dalo se s tím počítat, že mužstva ztratí. Nakonec jsme nebyli tak daleko od toho, abychom se zachránili.

Věřili jste, že vám bod z Liberce bude stačit?
Dokud byla nějaká teoretická šance, že vás i bod může zachránit, tak nad tím přemýšlíte. Spekulujte, když padají góly v posledních minutách. Řešili jsme, jestli přejít v závěru na tři obránce. Mohlo se ale stát, že to otevřeme, dostaneme gól a Plzeň vstřelí v devadesáté minutě na Bohemce branku. Pak bych si to vyčítal. Úplný vabank jsme hrát nemohli. I z tohoto pohledu to bylo pro nás svazující.

Byl to pro vás i vzhledem k těmto okolnostem nejtěžší zápas v kariéře?
Byl jsem s Boleslaví ve finále poháru, jednou úspěšný a jednou ne. Tento zápas byl ale nejtěžší. Z osmdesáti procent to vycházelo na to, že musíme bodovat naplno. Na jaře jsme měli výkony venku tragické a jeli jsme do Liberce. Celou dobu to nešlo a teď najednou to půjde? Nakonec to šlo. Už utkání se Znojmem bylo jiné.

Už před Znojmem jste prozradil, že jste mužstvo nechal spíš odpočinout. Znamená to, že předtím trénovalo až příliš, nebo špatně?
To po mně nechtějte. Vůči Zdenkovi (Psotkovi – pozn. red.), který je můj kamarád by to nebylo férové. Přišel jsem, mužstvo jsem našel v nějakém stavu a podnikl jsem určité kroky. Můžu mít nějaký svůj vnitřní názor, ale abych ho prezentoval veřejně, to by bylo absolutně nekolegiální. To by mi pak někdo mohl říct, že jsem prohrál vyhrané utkání s Ostravou. Takže to se říct nedá.

Bude nutný nějaký řez

Co říct k vašemu působení v Olomouci obecně? Přišel jste v zimě do těžké situace, ale asi jste si nepředstavoval, že se sestoupí.
Přišel jsem deset dnů před zahájením ligy, zjistil jsem stav. Vlezl jsem do toho na poslední chvíli to zachránit a po třech měsících Olomouc sestupuje. Mé pocity jsou šílené.

Co dál? Je pro vás historie Sigmy natolik zavazující, že neexistuje nic jiného, než nejrychlejší možný návrat?
Sigma má takové jméno, že patří do první ligy. Myslím si, že jiný cíl být nemůže. Nejsem ten nejvyšší, nejsem v pozici, abych to já rozhodoval. Jsou tam lidé v představenstvu, majitelé, ale myslím, že názor budou mít podobný, aby se Sigma vrátila okamžitě.

Přestože je hned po zápase, tak máte už v hlavě nějaké kroky? Například nového trenéra?
Trenér musí přijít, to je jedna věc. Měli jsme nějakou představu na první ligu, teď je druhá, takže uvidíme, jak tohle dopadne. To samé platí v otázce hráčského kádru, protože v Olomouci jsou hráči s určitými smlouvami. Možná bude nutný nějaký řez. V tento moment se mi na to ale strašně špatně odpovídá.